Numri i bankave të pajtueshme me Apple Pay vazhdon të zgjerohet jashtë Spanjës

Konfiguroni Apple Pay në iPhone X

Ndërsa në disa vende ardhja e Apple Pay është ende një mister, djemtë nga Cupertino vazhdojnë të zgjerojnë numrin e bankave të përputhshme në vendet ku ndodhet aktualisht. Pak nga pak, gjithnjë e më shumë banka në Shtetet e Bashkuara aktualisht po na ofrojnë pajtueshmëri me Apple Pay, një vend ku bankat rajonale dhe lokale po adoptojnë këtë teknologji pagese, duke konfirmuar interesin e Apple në këtë mënyrë pagese është në dispozicion në sa më shumë banka të jetë e mundur.

Uebfaqja e Apple që tregon bankat që janë në përputhje me Apple Pay në Shtetet e Bashkuara sot sapo është azhurnuar, duke shtuar 27 banka të reja. Por nuk është i vetmi vend që ka parë që numri i bankave të përputhshme të rritet, që nga ajo kohë Kina gjithashtu ka parë mbështetjen e Apple Pay të zgjeruar në dy banka të reja.

Bankat e reja që mbështesin Apple Pay në Shtetet e Bashkuara

 • Unioni i parë i kredisë i Kalifornisë Veriore
 • Banka Federale Amerikane
 • Cattle Banka Kombëtare dhe Kompania e Mirëbesimit
 • Banka Progresive e Qytetarëve
 • Banka e Parë e Komunitetit
 • Bashkimi i Kredive Komunale të Lumit Fall
 • Banka e Parë e Komunitetit të Hillsboro
 • Banka e Parë e Komunitetit të Ozarks
 • Banka e Opsionit të Parë
 • Pesë Unioni i Kreditit i Qarkut
 • Banka e Shtetit Flanagan
 • Banka e Kursimeve Greenfield
 • Banka Kombëtare në shtëpi
 • Itasca Bank & Trust Co.
 • Bashkimi i Kredive të Komunitetit Kellogg
 • Anëtarët e Unionit të Kredisë së Shkëmbimit
 • Banka Tregtare Metropolitane
 • Bashkimi Federal i Kredive të Familjes Verilindore
 • Banka e Shtegut
 • Unioni i Kredive të Punonjësve të Shtetit të Pensilvanisë
 • Banka Popullore (TX)
 • Bregu i lumit & Besimi
 • Sauk Valley Bank dhe Trust
 • Banka Shtetërore e Ishullit Sicili
 • Unioni Federal i Kredive Parku Shkencor i Diellit
 • Bashkimi i Kreditit UnitedOne
 • Unioni i Kredive të Wiremen

Bankat e reja që mbështesin Apple Pay në Kinë

 • Banka e ZhangJiaKou
 • Banka Guangdong Huaxing.

Që nga fillimi i tij në Shtetet e Bashkuara, Apple Pay është zgjeruar në Kanada, Francë, Rusi, Zvicër, Mbretëri të Bashkuar, Australi, Kinë kontinentale, Hong Kong, Itali, Zelandën e Re, Singapor, Japoni, Spanjë, Irlandë, Finlandë, Suedi, Danimarkë , Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Tajvani


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.