Mac mini me procesor M1 arrin çmimin e tij të ulët të të gjitha kohërave në Amazon

Mac mini M1

Me ritmin që po shkojmë, e Premtja e Zezë do të kalojë nga një kohëzgjatje javore në të gjithë muajin nëntor, pasi, megjithëse kanë mbetur edhe dy javë për të festuar javën e të Premtes së Zezë, në Amazon tashmë mund të gjejmë ofertat e para.

Nëse po prisnit festën e së Premtes së Zezë për të blerë Mac mini me procesorin M1, ka të ngjarë të detyroheni të blerjet paraprake, pasi aktualisht mund ta gjejmë Mac mini 2020 me procesor M1 për vetëm 679 euro. Çmimi i tij i zakonshëm është 799 euro.

Mac mini i disponueshëm në Amazon për 679 euro është modeli i menaxhuar nga procesori M1 i Apple (Apple vazhdon të shesë Mac mini me procesorin Intel I5). Konkretisht, ne po flasim për versionin me 8 GB RAM dhe 256 GB SSD memorie.

Ky procesor menaxhohet nga 8 bërthama për performancë maksimale (4 bërthama të performancës dhe 4 bërthama efikasiteti) së bashku me 8 bërthama të tjera GPU ideale për detyrat më komplekse të redaktimit të videove dhe shijimit të lojërave.

Blini Mac mini M1 me 8 GB RAM dhe 256 GB SSD për 679 euro në Amazon

Ky model mbështet hyrjen deri në dy monitorë në të njëjtën kohë- Deri në 6K @ 60Hz nëpërmjet portit Thuderbolt dhe një monitor tjetër me rezolucion maksimal 4K @ 60Hz nëpërmjet portës HDMI.

Në anën e pasme të Mac mini me procesor M1 gjejmë 2 porta Thuderbolt 3 USB-C, një portë HDMI 2.0, dPorta USB-A, porta Gigabit Ethernet dhe një fole kufjesh. Lidhja Wi-Fi është e gjeneratës së 6-të, përfshin versionin Bluetooth 5.0 dhe ka një konsum maksimal prej 150 W.

Mac mini M1 me 8 GB RAM dhe 512 GB SSD për 874 euro

Mac mini M1

Nëse ky model nuk ka hapësirë ​​ruajtëse, mund të zgjidhni modelin me 8 GB RAM dhe 512 GB hapësirë ​​ruajtëse, pasi edhe çmimi i tij është ulur me 15%, duke qenë çmimi i tij përfundimtar prej 874 euro, për 1.029 euro që kushton në Apple Store.

Blini Mac mini M1 8 GB RAM dhe 512 GB SSD për 874 euro në Amazon.

SHËNIM: TË DY MODELET JANË TË DISPOZIME NË KOHËN E PUBLIKIMIT TË KËTIJ ARTIKU.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.