WatchOS i ri do të ketë më shumë fytyra për Apple Watch

orë e re-mollë

Apple vazhdon të punojë në të gjitha produktet që planifikon të azhurnojë këtë vit 2016. Një nga ata që ndoshta do të shohë ndryshime të mëdha do të jetë Apple Watch. Sidoqoftë, saktësisht si modeli i veçantë i biznesit të mollës, ora nuk është e vetmja gjë që mund të ofrojë një përmirësim të përvojës dhe thashethemet tregojnë se në një pjesë të madhe këto do të vijnë nga brenda. Të paktën kjo është ajo që shumë prej Referencat e bëra në OS Watch.

Watch OS tjetër mund të vijë me funksione të reja, por ajo që duket të jetë një fakt është se do të sjellë shumë më shumë fytyra për të personalizuar orën e mollës sesa bëri deri më tani. Në realitet, megjithëse duket një pyetje shumë e thjeshtë për të pasur një orë inteligjente, ka shumë më tepër përdorues që kujdesen për modelin që ata mbajnë në dore sesa Apple do ta imagjinonte në fillim. Pikërisht nga ky fakt lind nevoja për të gjetur një zgjidhje dhe për të zbatuar ndryshime që i lehtësojnë këto përmirësime për përdoruesit e Apple Watch.

Veçanërisht mendoj se Apple bëri një gabim kur erdhi puna për të lançuar Apple Watch dhe versionin aktual të Watch OS. Kjo u dha më shumë rëndësi aspekteve shumë më të teknologjisë që nuk i interesojnë të gjithë publikut dhe la mënjanë ata që janë të kënaqur me gjërat e thjeshta dhe që vazhdojnë të paguajnë çmime për pajisjet e nivelit të lartë, ose sepse ato janë ekskluzive, ose sepse janë adhurues të Apple të cilët ata kurrë nuk do të shkëmbenin produktet e tyre me ato të një kompanie tjetër. Sidoqoftë, kjo është pozitive sepse në një të ardhme më të afërt ata që po rimendonin situatën dhe shpresonin të ndryshonin orën e tyre për një kompani tjetër që ofron më shumë përshtatje në rastet, do ta shohin atë të zgjidhet shumë shpejt. Pikërisht me versionin tjetër të Watch OS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.