Apple Watch Series 3 shkakton konfuzion për shkak të dështimit të lidhjes LTE

Apple Watch Series 3 është një nga pasuritë e mëdha të Apple për fushatën e Krishtlindjeve i cili do të fillojë pas disa muajsh. Pajisjet tashmë janë dërguar te përdoruesit që e kanë blerë atë në ditët e para të lëshimit. Një nga risitë që sjell me të kjo azhurnim i Apple Watch është mundësia e aktivizoni lidhjen e të dhënave dhe për këtë arsye kanë një pajisje i pavarur nga iPhone.

Por duket shumë përdorues në Mbretërinë e Bashkuar po ankohen për mos shikimin e tyre të Apple Watch Series 3 në rrjetin LTE të të dhënave. Me sa duket gabimi përqendrohet vetëm në këtë rajon dhe është konfirmuar se gjithçka vjen nga operatori i vetëm që ofron LTE për këtë pajisje: SHBA 

EE është shkaku i dështimit të lidhjes LTE në Apple Watch Series 3

EE është operatori i vetëm britanik që ofron një tarifë për lidhje me rrjetin 4G të serisë së re Apple Watch 3. Shumica e përdoruesve që e kanë blerë këtë tarifë për orën e tyre të re ankohen për pamundësinë për të hyrë në rrjetin LTE nga pajisja e tyre. Ditët e fundit forume për mbështetjen e Apple dhe EE janë duke u mbushur me komente në lidhje me këtë problem që mbulon një pjesë të madhe të popullsisë britanike me pajisjen e re në duart e tyre.

Në këtë moment zgjidhja e ofruar nga EE Simpleshtë e thjeshtë: futni në aplikacionin Watch në iPhone tuaj, pastaj Lidhja e të Dhënave. Nëse mund të lexohet Activa do të thotë që lidhja po funksionon dhe duhet të prisni për të përfunduar procesin e aktivizimit. Në rast se nuk e shihni atë etiketë ose akoma nuk funksionon, do të shkonte në hapin tjetër: kontaktoni EE me telefon Nëse hapi i mëparshëm nuk funksionon ose shfaqet një nga këto gabime:

  • Aktivizimi dështoi
  • Kodi i gabimit 019
  • Kodi i gabimit 007
  • Kjo llogari nuk është gati për t'u përdorur me Apple Watch

Me sa duket problemet bëhen më të vogla me kalimin e kohës por në fillim dyshohej nëse lidhja e Apple Watch Series 3 ishte plotësisht e pranueshme ose nëse, përkundrazi, ishte operatori EE ai që ishte pronari i problemeve të lidhjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.