Mi Watch është turpi i shumtë i Xiaomi në dizajn

Që Xiaomi nuk e skuqet fytyrën sa herë që paraqet një pajisje të re është provë, është e nevojshme vetëm të bësh ndonjë Mi Store në Spanjë për të vërejtur në pak sekonda erën e keqe të Apple Store që mban erë, duke kursyer sigurisht që ato janë përgjithësisht në ambiente më të vogla dhe më të lira. Politika e dizajnit e Xiaomi është bazuar vitet e fundit në dukjen sa më shumë të jetë e mundur si Apple, kjo është provë, por disa nga dizenjot e tij janë tashmë groteske, shembulli i fundit është Xiaomi Mi Watch, një orë që duket se çfarë është, një Apple Watch "i lirë".

Kjo video ka dalë në YouTube, nga përdoruesi Aamir Siddiqui, në të cilën mund të shohim për vetëm tridhjetë sekonda ndërfaqen kurioze të përdoruesit të Xiaomi Mi Watch. Clearshtë e qartë se ora është e frymëzuar shumë nga dizajni i Apple Watch, ajo ka një ndërfaqe përdorimi që në thelb lëviz përmes kurorës në anën e djathtë, një kurorë që duket fjalë për fjalë e marrë nga zinxhiri i prodhimit Apple Watch dhe ngjitur me "super ngjitës" në atë orë Xiaomi. Një aspekt tjetër në të cilin ato janë gjithashtu shumë të ngjashëm është në pjesën e përparme.

Gjërat ndryshojnë pak nëse shkojmë te kornizat, ku qartë se Xiaomi nuk mund të kryejë punën e dizajnit që Apple përdor në një Apple Watch Series 5, megjithëse duhet thënë se ekrani ka disa korniza mjaft të suksesshme. Duket se sistemi operativ (gjithashtu shumë i ngjashëm me watchOS) punon në mënyrë efikase dhe është se përveç "kopjeve" në nivelin e dizajnit, Xiaomi karakterizohet duke ofruar një vlerë mjaft të mirë për para. Në ndërkohë, ne do të vazhdojmë të presim për këtë Mi Watch, a do të jetë ai një rival i vërtetë për Apple Watch apo do të zhduket në përpjekje si të gjithë të tjerët?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

18 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pepetumare dijo

  Do të jetë kopje e qartë, por të gjithë e dinë që ata bëjnë teknologji më të mirë të iPhone, tani ajo kompani nuk përtërin asgjë!

  1.    Dridhje dijo

   Applefan alarm!

   1.    Miguel Hernandez dijo

    iPhone nuk është një kompani.

 2.   Xiaomi dijo

  Alert! Apple mërzitet !!!

 3.   Emmanuel Patlan dijo

  Dreq, shihet qartë që ju mbroni Apple deri në vdekje, jo gjithçka duhet të rrotullohet rreth asaj kompanie. Unë ju rekomandoj që shënimet tuaja të mos jenë më kaq fantastike, saqë e vetmja gjë që fitoni është që askush të mos e marrë seriozisht faqen tuaj

 4.   bubo dijo

  Jo se Apple ju kishte në listën e pagave ... apo nëse? Më pëlqen më shumë ose më pak, Xiaomi prodhon një teknolog shumë të mirë dhe mbi të gjitha me një çmim shumë të mirë, kjo është shumë e mirë për ne, konsumatorët pasi kemi më shumë produkte për të zgjedhur dhe Xiaomi do të kopjohet ose frymëzohet nga Apple, e cila më duket perfekt, aspak Ata e pëlqejnë sistemin operativ Apple por nëse dizajnet e tyre, unë do të doja që Apple të nxirrte një iPhone me një dizajn Android. Një këshillë, mos u bëni kaq të turbullt dhe jini pak më të paanshëm në artikujt tuaj që në fund të humbni lexuesit, mbani në mend se shumica prej nesh janë adhurues të teknologjisë në përgjithësi.

 5.   Eduard A. dijo

  Por nëse vetë Xiaomi e ka thënë këtë: ata janë frymëzuar nga Apple. Ky nuk është sekret; përveç kësaj, T ALL GJITHA markat TEKNOLOGJIKE E BNI atë. Aty kemi një shembull të qartë të notch / vetull / notch ose çfarëdo që quhet, qartë në një iPhone njoftimet nuk shfaqen në pjesën e sipërme të ekranit, kështu që kishte kuptim, megjithëse atje të gjithë prodhuesit shkojnë të vendosin nivel në Android ku u prekën njoftimet. Gjërat që nuk kanë kuptim

  1.    erdamutos dijo

   Lajmet e iPhone apo subjektivizmi i iPhone?
   Sepse deri në mes të paragrafit të fundit unë kam parë vetëm mendimin tuaj

 6.   Xiao-chan dijo

  Qartë Apple ju paguan një pagë.

  1.    Tamara dijo

   Ai sapo e ka kuptuar që ka paguar shumë për një iwatch kur mund të kishte blerë pothuajse të njëjtën gjë shumë më lirë, ndryshimet më të mëdha që kanë janë çmimi dhe që xiaomi nuk e ka mollën

   1.    Louis Padilla dijo

    Ju dukeni shumë të ditur për tiparet e Apple Watch, veçanërisht duke e quajtur atë iWatch. 😉

   2.    Miguel Hernandez dijo

    Çfarë është iWatch? LOL

  2.    Miguel Hernandez dijo

   Ai vendosi një Tesla Model 3 në pragun tim në këmbim të këtij artikulli.

 7.   Nje me shume dijo

  Unë do të rekomandoja që kur të shihni një artikull në këtë faqe (e cila nuk është e keqe), gjëja e parë që duhet të bëni para se ta lexoni është të shikoni se kush është autori i artikullit ... Ju e dini kush të mos lexojë në mënyrë që të mos lexoni humb kohën
  Përshëndetje nga një tifoz i Apple.

 8.   aaronchics09 dijo

  Haber, pa marrë parasysh se sa një kopje e AppleWatch, vazhdon të përputhet me performancën që ju jep, përveç baterisë që e shkatërron atë, me gjysmë ose edhe më shumë çmim. Mos u bëj një fanboy i tillë i Apple dhe mëso të raportosh gjëra me një mendim të vërtetë kritik, jo bazuar në preferencat e tua.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Si i dini të gjitha ato detaje nëse Xiaomi Mi Watch nuk është lansuar ende? : S

 9.   Miguel Hernandez dijo

  Kujdesu për atë shok dhimbje barku. Artikulli është i nënshkruar, pikërisht poshtë titullit, me emër dhe mbiemër, ju rekomandoj të lexoni më me kujdes.

 10.   Jurito dijo

  Përshëndetje. Unë jam një tifoz i Apple dhe i telefonisë mobile (i të gjithë teknologjisë në përgjithësi) Unë kam për shitje një iPhone XS që kam ndryshuar për një xiaomi MI 9 (është modeli i 6-të që kam i kësaj marke), kam gjithashtu kishte 3 AppleWatch dhe dy bit amazfit (dhe tani një Versa). Xiaomi punon shumë mirë (me çmime të jashtëzakonshme të përmbajtura), që teknologjia e Apple është shumë e suksesshme dhe të gjithë duan ta kopjojnë atë, po, por mendoj se duhet të jesh më i paanshëm për të shkruar një artikull për ndonjë produkt, jo të gjithë jetojnë me Apple, ka një larmi shijesh dhe ato duhet të respektohen, kujtdo që i pëlqen ta blejë dhe kush dëshiron një markë tjetër të shkojë për të. Thjesht, për të raportuar në mënyrë të paanshme mbi produktin, ky, mendoj se është një artikull i mirë.

  Shërbeni si kritikë konstruktive.

  Përshëndetje.