Apple Watch qeramike zëvendëson Watch Edition

orë molle-qeramike

Apple Watch Edition ishte një nga modelet që tërhoqi më shumë vëmendje gjatë prezantimit zyrtar të Apple Watch, jo sepse ishte bërë prej ari, por sepse çmimi i tij tejkaloi në të gjitha modelet e saj 10.000 dollarë, një çmim shumë i lartë për një pajisje teknologjike që me kalimin e kohës vjetërohet dhe përdoruesit duhet ta mbajnë atë në sirtar pasi funksionet e saj kanë qenë të kufizuara teknologjikisht.

Siç kemi qenë në gjendje të verifikojmë evolucionin e këtij modeli, brenda pak muajsh nga të qenit në dispozicion, pavarësisht nga problemet që Apple duhej të ishte në gjendje të shiste metale të çmuar në disa vende, të tilla si Spanja, lKompania e bëri atë të zhdukej plotësisht nga Apple Store Online dhe për këtë arsye nga dyqanet fizike.

Ky model i bërë prej ari Ishte një bast shumë i rrezikshëm për kompaninë, një bast që siç e kemi parë doli mjaft keq tek djemtë Cupertino. Por Apple është i vetëdijshëm se ekziston një sektor i nivelit të lartë që "ka nevojë" për orë ekskluzive. Pasi të jetë verifikuar që modeli i artë nuk ishte ai i treguar, Apple ka krijuar një model të ri ekskluziv të bërë nga qeramika. Ky model i ri, siç mund ta lexojmë në përshkrimin e faqes në internet të Apple

Edicioni Apple Watch ka një dizajn të ri me një kasetë të bërë nga qeramika me shkëlqim të bardhë që është sa rezistente, aq edhe elegante. Me të gjitha këto karakteristika të pabesueshme të Apple Watch Seires 2, kjo është gjenerata e ardhshme e një ore që nuk lejon krahasime.

Qeramike, në kundërshtim me atë që shumë përdorues mund të mendojnë, ofron katërfishin e rezistencës së çelikut inoxPërveç kësaj, përfundimi i tij me shkëlqim nuk gërvishtet ose humbet shkëlqimin e saj me kalimin e kohës. Çeliku Apple Watch nuk gërvishtet as, por shkëlqimi e humbet atë me kalimin e kohës, një shkëlqim që ne mund ta rimarrim duke e lustruar atë. Modeli i aluminit është modeli më delikat nga të gjithë, pasi gërvishtet shumë lehtë, gjë që e bën atë modelin më pak të përshtatshëm nëse në ditët tona në ditë zakonisht e kalojmë jashtë zyrave.

Apple Watch qeramike aktualisht është i disponueshëm vetëm në të bardhë dhe brenda intervalit Series 2, kështu që është i papërshkueshëm nga uji dhe integron GPS. Çmimi i modelit 38 milimetra me një rrip sportiv me ngjyrë re është 1.469 euro, ndërsa modeli me një rast 42 milimetra shkon deri në 1.519 euro me të njëjtën rrip sportiv.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.