Apple Watch Series 3 është në përputhje me produktet e palëve të treta për karikimin e saj me valë

La prezantimi para disa ditësh ishte i veçantë për shumë arsye, por mbi të gjitha për shkak të numrit të madh të produkteve të reja që ata na njoftuan. Një nga ato produkte ishte aksesori AirPower, një bazë e karikimit pa tel për të karikuar deri në tre pajisje Apple duke përfshirë iPhone 8, iPhone X, Apple Watch dhe kutinë AirPods.

Blogu japonez Mac Otakara ka bërë një provë për të kontrolluar cilat stacione karikimi janë në përputhje me Apple Watch Series 3 dhe është zbuluar se bazat ekskluzive për iPhone 8 si Blekin Boost Up dhe Mophie nuk po e karikonin orën Ndërsa bazat e tjera të karikimit ishin në përputhje me Apple Watch të ri nga molla e madhe.

Apple Watch Series 3 dhe pajisje shtesë të karikimit pa tel

Apple ka qenë gjithmonë e njohur për kufizimin e përdorimit të pajisjeve të saj në pajisje. Ky është rasti i adaptuesve të ndryshëm të kartave SD dhe pajisjeve të tjera periferike që funksiononin vetëm nëse do të ishin origjinale nga Big Apple. Aksesorët jo-origjinal u zbuluan nga një kod kufizimi i nivelit të softuerit.

E njëjta gjë besohet të ndodhë me të AirPower, doku i karikimit pa tel të Apple, të aftë për të karikuar në të njëjtën kohë (dhe pa kabllo) tre pajisje të mollës së madhe. Sigurisht, besohet se ju mund të ngarkoni produktet tuaja edhe nëse baza është e bazuar në Standardi Qi. Duke vazhduar me temën e karikimit pa tel kemi ardhur Apple Watch Seria 3.

Që nga prezantimi i tij, ishte kurioziteti se cilat pajisje të karikimit do të ishin në përputhje me orën e re inteligjente Apple. Blogu japonez i cituar më lart ka përcaktuar se aksesorët e krijuar së bashku me Apple për karikimin e iPhone 8: Belkin Boost Up dhe Mophie Ata nuk mbështesin karikimin pa tel të orës.

Por ata kanë provuar pajisje të tjera bazuar edhe në standardin Qi dhe ato lejojnë karikimin e Apple Watch. Thjesht duhet të presim dhe të shohim se si përparon çështja e karikimit pa tel në të cilin Apple është i ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Sergio Rivas dijo

    Uau, Apple gjithmonë kaq e hapur ndaj aksesorëve të palëve të treta.