Otterbox EXO EDGE dhe Simetria, mbrojnë iPhone dhe Apple Watch

Sezoni i Krishtlindjeve është një kohë e mirë për të hedhur në treg pajisje të reja, dhe me çmimet që ne aktualisht paguajmë për to, mbrojtja është bërë thelbësore që nga momenti kur i heqim ato nga kutia. Sot ju tregojmë dy raste mbrojtëse Otterbox për iPhone dhe Apple Watch, të cilat gjithashtu i japin asaj një pamje sportive shumë tërheqëse.

Simetria OtterBox për iPhone

Caseshtë një rast i lehtë, i hollë dhe shumë mbrojtës për iPhone-in tonë, i cili është gjithashtu i disponueshëm me ngjyra shumë të mrekullueshme. Specifike ky model i kuq dhe portokalli duket me të vërtetë spektakolar me iPhone 11 Pro Max e zezë Rasti është i disponueshëm për të gjitha modelet e iPhone, madje edhe gjeneratat e vjetra, kështu që sigurisht do të gjeni tuajat në ngjyrën që ju pëlqen më shumë.

Ashtu si të gjitha rastet e Simetrisë, ajo është e përbërë nga dy pjesë të diferencuara mirë, njëra e bërë nga plastike e fortë, shumë rezistente dhe me një fund të ashpër mat që zë të gjithë pjesën e pasme të iPhone. Pjesa tjetër është bërë prej gome, më e butë dhe që është përgjegjëse për mbrojtjen e tërë kornizës së iPhone tonë, madje edhe pjesën e poshtme ku janë lidhësit.. Kjo pjesë e gomës jep, nga njëra anë, aderimin më të madh në dorën tonë, duke shmangur rëniet, dhe gjithashtu nëse do të binte, do të zbuste goditjen me tokë, duke shmangur dëmtimin e iPhone dhe vetë kutisë.

Butonat e volumit dhe të energjisë janë të mbrojtura, me një ndjenjë të mirë kur shtypen, dhe ne kemi vrimat e nevojshme për çelësin e heshtjes, lidhësin e Rrufesë dhe altoparlantin dhe mikrofonin. Të gjithë ata janë llogaritur në madhësi dhe pozicion në milimetër, dhe me përfundime në lartësinë e iPhone tonë. Vrima e kamerës (gjithnjë e më e madhe) ka një kufi të zi, duke shmangur pasqyrimin e blicit që shkaktojnë raste të tjera dhe që shkatërrojnë fotografitë tuaja.

Me këtë rast Symmetry Otterbox të vendosur në iPhone tonë, ndjenja kur merrni iPhone është e sigurisë, me një kapje të mirë, pa e bërë pajisjen tonë shumë të trashë, dhe me qetësinë e mendjes që një rënie aksidentale nga lartësia e duarve tona nuk do të nënkuptojnë thyerjen e xhamit të përparmë ose të pasmë të iPhone-it tonë. Shtë shumë e lehtë për tu vendosur, diçka për të cilën nuk mund të mburren raste të tjera të ngjashme, dhe kur vendoset në iPhone tonë ai fsheh modelin e tij të bukur, por ngjyra dhe përfundimet e mira duken vërtet të mira. Çmimi i tij është 34,99 € në faqen e internetit të Otterbox (lidhje)

Otterbox EXO EDGE për Apple Watch

Apple Watch është bërë një shoqërues i pandashëm për shumë, madje edhe më shumë se vetë iPhone. Edhe pse është shumë më e vështirë për ju që të bini orën tuaj, është shumë më e zakonshme që ajo të marrë goditje. Kornizat e dyerve, karriget ose ushtrimi i aktiviteteve sportive janë armiqtë më të këqij të Apple Watch tonë, dhe ka raste kur mbrojtja e tij është pothuajse një detyrim. Otterbox EXO EDGE na ofron një mbrojtje mjaft diskrete pa hequr dorë nga asnjë prej funksioneve të saj.

Isshtë një kornizë që vendoset në Apple Watch duke hequr thjesht rripat. Duhet vetëm një minutë për ta vendosur dhe fikur këtë kornizë, kështu që mund ta përdorni vetëm kur keni nevojë për të. Pjesa e sipërme është bërë prej plastike të fortë, mbron kornizën dhe ngjitet për të mbrojtur ekranin e orës. Kjo na lejon hyrjen në kurorë dhe butonin anësor të Apple Watch, dhe altoparlanti dhe mikrofoni gjithashtu lëshohen me vrimën e tyre përkatëse. Pjesa e poshtme, e cila ekspozon sensorin e rrahjeve të zemrës dhe zonën e ngarkimit të orës, është bërë prej gome, më elastike duke lejuar që mbulesa të vihet dhe të hiqet.

Compatibleshtë i pajtueshëm me çdo lloj rripi, nuk keni nevojë për ndonjë përshtatës ose ndonjë gjë të ngjashme, kështu që mund të vazhdoni të përdorni rripat që tashmë keni blerë. Rasti është vërtet spektakolar me rripat sportivë, megjithëse as me ato metalikë nuk përplasen. Rezultati përfundimtar i Apple Watch me këllëfin është një pamje më e ashpër, si orët sportive, kështu që, të paktën për mendimin tim, unë nuk e konsideroj atë një çështje për ditë për ditë, por për momente të rastit. Vetëm një e keqe: disa karikues të Apple Watch nuk janë të përputhshëm, sepse kutia nuk përshtatet mirë kur vendoset vertikalisht (modaliteti i tryezës së shtratit).

Qoftë për shkak të punës tuaj, sepse praktikoni sporte "intensive" ose thjesht sepse doni të mbroni Apple Watch tuaj, rasti Otterbox EXO EDGE është një nga opsionet më diskrete, të hollë dhe të përfunduar që mund të gjeni. Toshtë shumë e lehtë për tu vendosur dhe hequr, dhe megjithëse dizajni i Apple Watch ndryshon, nuk është keq nëse ju pëlqejnë orët e mëdha sportive. Çmimi i tij është 19,99 € dhe është në dispozicion për të gjitha modelet dhe me ngjyra të ndryshme në faqen e internetit të Otterbox (lidhje)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   RushPorton dijo

  Unë kam orën e mollës dhe për punën time është e shkëlqyeshme.
  E vetmja gjë që kam vënë është se butoni anësor është shumë i vështirë dhe duhet të përdorësh shumë forcë.