OtterBox paraqet një gamë të re të karikuesve portabël dhe pa tel

Otterbox

Për disa ditë, ne jemi zyrtarisht në verë, një verë që do të jetë shumë ndryshe nga ajo që jemi mësuar për shkak të masave paraprake që të gjithë duhet të marrin për të parandaluar që COVID-19 të tërhiqet përsëri.

Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që ne nuk mund të dalim për sa kohë që marrim masat e duhura paraprake. Në këto raste, kurrë nuk dhemb na sillni një bateri të lëvizshme të jemi në gjendje të karikojmë pajisjet tona në mënyrë të qetë dhe të lehtë pa zënë të gjitha prizat.

Prodhuesi i çështjeve OtterBox ka zbuluar një bazë e re e karikimit portabël dhe pa tela që mund të marrim ku të duam. Kjo bazë karikimi është krijuar për të karikuar pajisje të pajtueshme me karikim pa tel, siç është iPhone-i ynë ose çdo smartphone tjetër.

Për më tepër, ato janë mbështet karikimin e shpejtë përmes kabllit USB-C e cila na lejon të zvogëlojmë kohën e karikimit shpejt. Kjo bazë e re e karikimit pa tel është e disponueshme në dy versione:

 • Kapacitet 10.000 mAh për 39,95 $
 • Kapacitet 15.000 mAh për 49,95 $.

Ajo ka lansuar gjithashtu tre baza të reja karikimi me aftësitë e mëposhtme:

 • Kapacitet 10.000 mAh për 34,95 $.
 • Kapacitet 15.000 mAh për 44,95 $
 • Kapacitet 20.000 mAh për 54,95 $.

Të gjitha këto modele, përveç një porte USB-C me një fuqi dalëse prej 18W, përfshijnë edhe një portë USB-A.

Këto modele të reja të baterive portative janë të mbrojtura me të njëjtin material si mbulesat e këtij prodhuesi, mbulesat e krijuara për të rezistojini pikave, gungave, gërvishtjeve dhe më shumë.

Përveç të gjitha këtyre modeleve të reja të baterive portative, OtterBox gjithashtu ka hedhur në treg një karikues i shpejtë muri me dalje USB-C dhe një fuqi prej 18W, përfshin kabllon një metër nga USB-C te rrufeja dhe ka një çmim prej 39,95 dollarë. Ekziston edhe një version makine për 34,95 dollarë.

Të gjitha këto kopertina të reja janë në dispozicion përmes faqes në internet të OtterBox.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.