OtterBox prezanton Portën pa pagesë të karikimit pa tel për iPhone

lundërza

Firma OtterBox është karakterizuar në vitet e fundit duke lançuar kopertina, si për iPhone ashtu edhe për iPad, rezistent ndaj praktikisht çdo lloj rënie, dhe që janë idealë për ata përdorues që përdorin pajisjet e tyre në mjedise të rrezikshme, për t’i përmendur në një farë mënyre.

Sidoqoftë, gjithashtu duket se planifikon të synojë tregun fitimprurës të karikimit pa tel me OtterSpot, një Baza e karikimit pa tel portabël që ofron një kapacitet prej 5.000 mAh, më se e mjaftueshme për të karikuar iPhone tonë të paktën disa herë.

Djepet e karikimit pa tel OtterSpot shiten veçmas nga djepi i karikimit që duhet ta përdorim për ta karikuar, megjithëse në teori nuk duhet të jetë ekskluzive pasi që përputhet me protokollin Qi, kështu që në teori mund ta karikojmë në çdo bazë të karikimit pa tel.

Karakteristikat OtterSpot

 • Bateri e integruar me kapacitet 5.000 mAh.
 • Fuqia e karikimit deri në 10w.
 • Dritat LED që na informojnë për nivelin e ngarkimit të baterisë.
 • Kabllo USB AC për të karikuar baterinë.
 • Sipërfaqe jo e rrëshqitshme në pjesën e sipërme për ta mbajtur terminalin fiks kur ngarkohet.
 • Pjesa e poshtme gjithashtu ka një sipërfaqe jo-rrëshqitëse për të parandaluar çdo goditje ose lëvizje të papritur, të dy pajisjet, karikuesi dhe smartphone, të bien.

Baza e karikimit të OtterSpot ka një çmim prej 130 dollarë. Bateritë e karikimit pa tel janë me çmim prej 70 dollarë secila dhe ne mund të grumbullojmë deri në 3 në bazën e karikimit OtterBox për të karikuar së bashku. Pa dyshim, është një zgjidhje e thjeshtë dhe praktike për të filluar eliminimin e kabllove nga shtëpia jonë shumë shpejt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.