Përdorni kufjet tuaja të preferuara me tastierat tuaja të lojërave falë këtyre adaptorëve UGREEN

Videokollat ​​janë ende një nga ato pajisjet ku kopshtet janë ende mjaft të mbyllura, dhe përdorimi i kufjeve tuaja të preferuara ndonjëherë është problem. Ne ju tregojmë disa pajisje shtesë UGREEN me të cilat mund ta zgjidhni, duke përdorur AirPods tuaj me Nintendo Switch tuaj, për shembull.

UGREEN na ofron dy adaptorë të ndryshëm për të qenë në gjendje të përdorin kufjet tona pa u interesuar nëse ato janë në përputhje me tastierat tona të lojës. E para është një adaptor Bluetooth që lidhet me folenë e kufjeve të Nintendo Switch-it tonë na lejon të lidhim deri në dy kufje Bluetooth njëkohësisht. E dyta është një përshtatës USB në fole që na lejon të lidhim kufjet tona me USB të Switch, PS4 ose PC me hyrje dhe dalje të njëkohshme audio.

Përshtatësi Bluetooth për Nintendo Switch dhe Switch Lite është një ide fantastike për ata prej nesh që duan të luajnë në lëvizje, veçanërisht nëse e bëjmë së bashku. AirPods ose ndonjë kufje tjetër Bluetooth bëhet aksesori perfekt për të shijuar lojërat tona pa shqetësuar të tjerët, dhe nëse luajmë si çift, mund të lidhim dy palë kufje njëkohësisht në mënyrë që të dy të shijojmë audion.

Përshtatësi është shumë i vogël dhe i lehtë, përshtatet në të njëjtën çantë transporti që kemi për Switch pa zënë vend, dhe karikohet përmes USB-C, një sukses i madh për të qenë në gjendje të përdorim të njëjtin kabllo karikimi si Switch . Me dy orë karikim do të kemi deri në gjashtë orë autonomi. Unë nuk kam qenë në gjendje të kontrolloj gjashtë orët e tërheqjes, por kam qenë në gjendje ta bëj atë disa herë, dhe autonomia duhet të jetë shumë afër asaj figure të dhënë nga prodhuesi. Konfigurimi është shumë i thjeshtë, thjesht duhet ta çiftoni pajisjen me AirPods tonë dhe kaq, vendoseni në folenë e kufjeve të konzolës së lojës dhe luani. Kur lidhet me fole, ajo lë USB-C të Switch-it të lirë për ta rimbushur ndërsa luajmë.

E vetmja pikë negative e këtij adaptori është se nuk lejon hyrjen e audios, domethënë mund të dëgjoni vetëm lojën, por mos përdorni mikrofonin e kufjeve për të folur, turp. Dizajni dhe ngjyrat janë krijuar posaçërisht për t’u kombinuar në mënyrë perfekte me Nintendo Switch dhe funksionimi i tij është më se i saktë, pa një vonesë që keni parë në lidhje me lojën audio dhe video. Unë nuk përdor një rast në Siwtch tim, por mendoj se edhe një rast i hollë do të ishte i pajtueshëm me këtë pajisje shtesë. Nuk është në përputhje me Sitch të vendosur në bazën e tij origjinale. Çmimi i saj është 25,99 € në Amazon (lidhje). Gjithashtu nëse përdorni kodin AW9EVMP9 do të keni një zbritje prej 2,60 €.

Aksesori i dytë është një përshtatës USB në fole që na lejon të dëgjojmë tingullin e PC tonë, Mac, Nintendo Switch (në bazën e tij), PS4, etj. Shtë një pajisje shumë e thjeshtë, e ngjashme me çdo lloj përshtatës tjetër USB, që ne mund ta transportojmë kudo dhe që nuk ka nevojë për asnjë lloj konfigurimi. Ne e lidhim atë me një portë USB në kompjuterin tonë ose tastierë lojërash dhe lidhim kufjet tona me tela me fole. Në këtë mënyrë ne mund të dëgjojmë përmbajtjen që luhet në kompjuter ose në konzollën e lojërave video, dhe gjithashtu mund të vazhdojmë të përdorim mikrofonin, pasi lejon transmetimin e audios në të dy drejtimet. Çmimi i tij është 13,99 € në Amazon (lidhje) Nëse e blini së bashku me përshtatësin Bluetooth për Switch do të merrni direkt një zbritje prej 10%.

Nga rruga, nëse dëshironi të keni informacion në lidhje me të gjitha uljet dhe promovimet e UGREEN, mund t'i shihni në kanalin e tyre Telegram (lidhje)

Përshtatës audio UGREEN
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
13,99 a 25,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • Përfundon
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Madhësia e zvogëluar
 • Konfigurim i thjeshtë
 • Performancë e mirë

Contras

 • Përshtatësi Bluetooth nuk lejon përdorimin e mikrofonit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.