Për të përdorur Apple Watch pa iPhone do të duhet të prisni edhe një vit

Apple-Watch-JUUK

Ishte një nga dëshirat e shumë vetave dhe ankesa e shumë vetave, por duket se në të dy rastet do të duhet të presë sepse pavarësisht përpjekjeve të Apple, kompania nuk ka arritur sukses për këtë brez të ri të Apple Rights Watch e cila gjoja do të na paraqitet në shtator. Pavarësia e Apple Watch nga iPhone do të vazhdojë pa hyrë brenda gjenerata e dytë që pritet të nisë më vonë këtë vit, edhe pse falë disa përmirësimeve që do të përfshihen do të jetë një problem më pak i rëndësishëm sesa në gjeneratën e parë.

Ishte Mark Gurman ai që, duke cituar burime shumë të afërta me kompaninë, zbuloi se përkundër përpjekjeve të bëra në këtë drejtim, Apple nuk ka arritur të sigurojë lidhjen e vet Apple Watch të ri, një hap thelbësor për ta përdorur atë pa pasur nevojë për të mbajtur iPhone në krye. Dhe problemi është ai që të gjithë mund ta imagjinojmë: bateria. Çipet aktuale LTE përdorin shumë bateri dhe një pajisje aq të vogël sa Apple Watch nuk mund të vendosë një bateri mjaft të madhe mjafton të zgjasë një ditë të plotë.

Apple-Watch-bazë

Apple tashmë është duke punuar për të marrë patate të skuqura LTE më efikase që mund të përfshihen në një brez të ardhshëm, por për të cilin do të mbërrijë në fund të këtij viti ajo tashmë ka përfshirë disa karakteristika të reja që do të lehtësojnë këtë varësi nga iPhone. Një çip i ri GPS do të lejojë orën të dijë vendndodhjen tonë dhe të na lejojë, për shembull, të ekzekutojmë pa pasur nevojë të mbajmë iPhone në krye, dhe pastaj të jetë në gjendje të gjurmojë rrugën tonë në një hartë. Kjo, së bashku me mundësinë tashmë ekzistuese të ruajtjes së muzikës dhe dëgjimin e saj përmes kufjeve Bluetooth, tashmë do ta bënin atë një "të veshur" të përsosur për ta marrë atë për një vrapim. Megjithëse padyshim që ne do të vazhdojmë pa marrë WhatsApp ose telefonata pa pasur iPhone afër.

Përveç GPS, Apple do të përfshijë sensorë të rinj biometrikë për të vlerësuar shenjat më jetësore, siç janë frymëmarrjet tona. Kjo shtesë mund të na lejojë të monitorojmë më saktë gjumin tonë, duke u bashkuar me të dhënat e kapura tashmë nga sensori i rrahjeve të zemrës dhe sensori i lëvizjes. Le të mos harrojmë se Apple Watch i ri mund të ketë gjithashtu karakteristika që varen nga softueri, dhe jo nga hardueri i dedikuar. Mundësia e lidhjes me rrjetet WiFi për të marrë lidhjen tuaj pa iPhone mund të vijë në këtë brez të ri, dhe gjithashtu do t'i jepte asaj një pavarësi më të madhe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Banville0 dijo

  Do të thuash që ai nuk ka dashur ta zbatojë atë në këtë brez. Politika e Apple për të hedhur përparime tashmë është e lodhshme. Këtë vit do të jetë GPS dhe vitin tjetër lidhja lte. Nëse ata nuk kanë qenë në gjendje atëherë të punësojnë inxhinierë të LG-së ose të blejnë një LG Urbane 2 lte, hapeni dhe kopjoni.

  1.    Luis Padilla dijo

   Ju nuk keni dhënë një shembull të mirë. LG u desh të anulonte shitjen e LTE Urbane të saj një javë pasi e nxori në shitje, pasi e njoftoi atë me zhurmë të madhe si ora e parë inteligjente me lidhjen e saj. Këto janë gjërat që kompanitë si LG mund të përballojnë, por Apple nuk mundet.

 2.   Banville0 dijo

  Po, por ka dalë në shitje për muaj të tërë. Ata pësuan një pengesë por e bënë atë të drejtë. Me të cilën teknologjia është atje dhe funksionon, gjë që na çon në pikën që po thoja. Le të punësojnë inxhinierët e tyre ose të blejnë një. Por e vërteta është se vitin e ardhshëm ata do të kenë një orë me super risinë e lte për të na shitur.

 3.   Anonimus dijo

  Shumë tym.

 4.   Carlos Chavez dijo

  Po sikur bateria të ishte edhe brezi i dorezës së këmbyeshme? Me teknologjinë e re të jonit litium të ngurtësuar do të ishte një bateri super e besueshme dhe me jetë të gjatë. lamtumirë problemi i autonomisë

  1.    Luis Padilla dijo

   Somethingshtë diçka për të cilën është folur për një kohë të gjatë dhe që mund të realizohet. Në fakt, një projekt tashmë është shfaqur në Kickstarter dhe se Apple përfundoi duke e ndaluar

 5.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  As GPS, as lte, ajo që nevojitet është rezistenca ndaj ujit (zhytjet minimale deri në 30mts.) Detare dhe të ëmbël, përveç jetës më të gjatë të baterisë.