Përdoruesit në Japoni, Zvicër dhe Tajvan tani mund të paguajnë për blerjet e iTunes përmes faturës telefonike

iTunes

Sa herë që dikush krijon një llogari Apple, një nga kërkesat është të shtoni numrin e kartës sonë të kreditit në mënyrë që kur të bëjmë një blerje, ata automatikisht të na tarifojnë për të. Por në disa vende, gjithnjë e më shumë, Apple po ndryshon mënyrën se si mund të bëjmë blerje në iTunes. Apple ka një mundësi që operatorët telefonikë të jenë të ngarkuar me faturimin e klientit për secilën prej blerjeve të bëra nga përdoruesit përmes pajisjeve të tyre. Vendet e fundit që tashmë kanë këtë mënyrë të re pagese për blerjet me Zvicrën, Tajvanin dhe Japoninë.Por ata nuk janë të vetmit, pasi Apple është në negociata me operatorë të ndryshëm rusë dhe gjermanë për ta ofruar këtë funksion së shpejti për përdoruesit në ato vende. Kjo veçori është aktualisht e disponueshme në pesë vende, duke përfshirë Tajvanin, Zvicrën dhe Japoninë. Ky opsion jo vetëm që lejon përdoruesit të paguajnë për gjithçka që blejnë në iTunes, por gjithashtu lejon të paguajnë për shërbimin e pajtimit mujor të Apple Music. Në këtë mënyrë, çdo blerje që bëjmë, qoftë muzikë, libra, seri televizive, aplikacione apo libra, do të mund të vonojmë pagesën deri në fund të muajit ose kur operatori të na paraqesë faturën nga banka.

Ky është një opsion ideal për të gjithë ata përdorues të cilët, pavarësisht nga kompania që kërkon kartën e kreditit, Ata nuk kanë besim aspak dhe preferojnë ta bëjnë pagesën gjatë gjithë jetës, Përmes llogarisë rrjedhëse të bankës dhe nëse është bashkë me faturën telefonike, aq më mirë. Për momentin nuk e dimë nëse në Spanjë dhe vendet e tjera të Amerikës Latine ka një operator të interesuar për ofrimin e këtyre shërbimeve përdoruesve, pasi që me kuotën e vogël që Apple ka në këto vende nuk ka gjasa që ne të jemi në gjendje ta shijojmë këtë opsion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   iOS-të dijo

    Doja të njëjtën gjë në vitin 2008 sot x sot më jep iwal