Rregulloni problemet që ka iOS 11 me disa aplikacione

Ne po ndjekim nga afër të gjitha testet që po bëhen për lëshimet më të fundit të djemve të bllokut. Testimi i pajisjeve të reja dhe testimi i zhvillimeve më të fundit të softuerit Apple. Dhe është që jo gjithçka do të ishte iPhone i ri, ju gjithashtu mund të rinovoni tuajin dispositivos azhurnimi i tyre në versionin më të fundit të iOS dhe marrja e veçorive të reja.

iOS 11 ka sjellë shumë veçori të reja, veçanërisht në nivelin iPad, një sistem i ri operativ për pajisjet mobile Apple që shkon më tej duke na dhënë funksione të reja. Ne kishim nëntë versione beta gjatë verës për të qenë në gjendje të provojmë të gjitha funksionet e reja dhe që Apple të mbledhë të dhëna në lidhje me funksionimin e iOS 11 të saj të ri, padyshim që asgjë nuk është perfekte dhe ka shumë përdorues që raportojnë të çuditshëm problem me funksionimin e këtij iOS 11 të ri. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e problemeve që janë raportuar dhe si t’i riparoni ato.

Rikthe cilësimet për të rregulluar problemet me iOS 11

Shumë përdorues raportojnë përmes kanaleve të ndryshme të rrjetit problemet e hapjes së aplikacioneve, Problemi është se jo vetëm që ndodh me aplikacionet e palëve të treta, kjo gjithashtu ndodh me vetë Apple (ato që vijnë amtare me iOS). Ngadalësia, prishja e aplikacionit ... gabime të pafundme që shumë po gjejnë.

Padyshim që kjo nuk është diçka që u ndodh të gjithë përdoruesve, por po përhapet në të gjithë rrjetet. Unë kam qenë në gjendje të verifikoj disa nga këto probleme, dhe një nga zgjidhjet e mundshme është rikthe cilësimet e iPhone ose iPad. Rikthimi i cilësimeve të pajisjes ne korrigjuam shumë nga problemet që pajisja jonë zvarriti pas azhurnimit nga një iOS në tjetrin. Për këtë ne duhet të shkojmë në Aplikacioni i cilësimeve, pastaj hyjmë Të përgjithshme -> Rivendos -> Rivendos Cilësimet. Në këtë mënyrë ne do të humbasim të gjitha cilësimet (diçka që duhet të korrigjojë shumicën e gabimeve) të iPhone ose iPad tonë, por jo të dhënat e ruajtura.

Instalimi nga e para është gjithmonë më i miri

Por Rivendosja e Cilësimeve nuk është zgjidhja më e mirë… Dhe është diçka që sa herë që është lëshuar një version i ri i iOS, ne e kemi komentuar atë: përballë një azhurnimi të madh të sistemit operativ, është më mirë të instaloni nga e para. Po, ju do të humbni gjithçka që keni ruajtur në iPhone tuaj, por ky nuk do të jetë një problem i madh nëse keni shumë nga informacioni juaj në iCloud (Ne nuk po flasim për kopje rezervë, por informacion të sinkronizuar), dhe padyshim që do të duhet të kaloni ca kohë duke shkarkuar të gjitha aplikacionet që keni përsëri.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pepe dijo

  Ajo që më ndodh është që iPhone nxehet shumë dhe bateria zgjat shumë më pak.

  1.    MARXTER dijo

   Pepe, unë kam Iphone 7 dhe kam humbur rreth 2 orë në bateri krahasuar me iOS10.
   Unë gjithashtu vërej se nxehet kur hap aplikacionet e Realitetit të Zgjeruar

   të fala

 2.   Javier Martin Uribe Ceballos dijo

  Ndriçimi është në maksimum, por duket shumë i errët, pa ndriçim

 3.   Iñaki dijo

  sa herë që ndryshoni versionin e numërimit të iOS 9,10,11 ... instaloni nga e para dhe mos e ktheni kopjen rezervë. Unë kam qenë duke e bërë atë për vite dhe probleme me baterinë. Asnjëherë mos azhurnoni midis versioneve të ios, sistemi brenda është i paqëndrueshëm.

 4.   jarol dijo

  në rastin tim telefoni bie nuk mund të përdor disa faqe, telefonatat bien, bateria zgjat më pak, më duhet ta rindez çdo herë më shpesh këtë azhurnim të ri nuk më pëlqen aspak, dikush e di se si mund ta restauroj i mëparshmi ose përmirësoni këto gabime të azhurnimit të ri Faleminderit.

 5.   yoana Valencia dijo

  Meqenëse azhurnimi çelësi i fillimit nuk funksionon dhe nxehet shumë, nuk e di se si mund ta rregulloj atë

 6.   Ivana dijo

  Cshtë mut dhe unë dua të raportoj Apple sepse nëse kjo bëhet në mënyrë që të blini të reja, larg kësaj unë nuk do të blija një tjetër ose nuk do ta rekomandoja atë. Ai ka qenë rreth 3 ditësh kur dëshiron azhurnimin e IOS, gjë që është shumë keq.
  Nuk mund të telefonoj, ose asgjë që harxhoj duke detyruar një rinisje nëse nuk vijnë me diçka për ta zgjidhur këtë së shpejti, unë blej diçka që ka një sistem Android me të cilin askush nuk e ka problem.

 7.   Marco Antonio Abanto morale dijo

  Unë kam një iPhone 6 plus dhe e azhurnova në versionin 11.3 dhe sinjali fiket dhe ai shuhet duke kërkuar ose del jashtë rrjetit
  Unë nuk mund të telefonoj ose kam ndryshuar çipin kam rifilluar rrjetin etj dhe asgjë nuk di çfarë të bëj para se të jetë mirë të gjitha
  që e azhurnoja ishte e gabuar