Përmbajtja origjinale e planifikuar nga Apple nuk do të transmetohet drejtpërdrejt në Apple Music

Dy aventurat e para në prodhimin serial nga Apple nuk kanë marrë vlerësime të mira. Një që ka marrë më shumë hite ka qenë The Planet Of The Apps, seria e parë origjinale e kompanisë me bazë në Cupertino, një shfaqje realiteti ku zhvilluesit duhej të ekspozonin idetë e tyre para një grupi të famshëm të cilët Ata kanë pak ose aspak të bëjnë me botën e programimit ose teknologjisë në përgjithësi.

Disa muaj më parë, ne i bëmë jehonë një lajmi duke thënë se Apple synonte të investonte pak më shumë se 1.000 miliard dollarë për të krijuar përmbajtjen e saj, në mënyrë që të përpiqej të dilte në tregun ku Netflix dhe HBO janë mbretër. Tani për tani, ajo tashmë është mbyllur një marrëveshje me kompaninë e prodhimit të Steven Spielberg Amblin për të xhiruar një sezon të ri të Përrallave të Mrekullueshme.

Por duket se napo është plotësisht e qartë se ku do të transmetohet përmbajtja që Apple planifikon të krijojë. Sipas Bloomberg, Apple Music nuk do të ishte platforma ideale për të transmetuar këtë lloj përmbajtje, kështu që ka të ngjarë që ajo të arrijë në iTunes Store, megjithëse fushëveprimi i saj do të kufizohej përsëri në platformën e kompanisë, gjë që nuk do ta bënte të mundur për të bërë prodhimet.

Planet of the Apps do të dalë në pranverë dhe ne tashmë kemi rimorkio zyrtare Ontkontenid

Unë dyshoj shumë se Apple dëshiron të krijojë përmbajtje, qofshin serialet e saj apo dokumentarë, vetëm për përdoruesit e produkteve të Apple. Ndoshta planifikoni të lançoni një shërbim pajtimi, stil Apple Music, që lejon qasjen në të gjithë këtë lloj përmbajtjeje, por nëse është ideja juaj, do të duhet të përfshini më shumë përmbajtje jo origjinale, në mënyrë që përdoruesit të mos mendojnë dy herë për të kur e punëson atë.

Për tani në Hollywood askush nuk e di se si do të arrijë përmbajtja e tyre për të cilin Apple tashmë po punon, sa do të kushtojë apo edhe se si dëshiron ta promovojë atë. Nëse vazhdojmë me supozimet, Apple duhet të ketë gjithçka të menduar, pasi është çmenduri të futesh në një patëllxhan të këtij lloji pa e ditur se si synon t'i lësh vendin investimit që ajo planifikon të bëjë dhe kështu të jetë në gjendje ta bëjë atë fitimprurës në një farë mënyre.

Gjatë muajve të fundit, Apple ka qenë i punësuar drejtues të ndryshëm të ndërmarrjeve të mëdha të jeni në gjendje të krijoni platformën tuaj ku mund të krijoni përmbajtje origjinale. Dy bastet e para që kompania ka bërë nuk kanë qenë aq të suksesshme sa pritej. Për momentin e vetmja gjë që mund të bëjmë është të presim të shohim se cili është skeda tjetër që Apple lëviz në këtë drejtim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.