Përmirësime spektakolare të kamerës iPhone 13

IPhone 13, në shtator 2021

Thashethemet dhe lajmet për modelin e ardhshëm të iPhone, të quajtur nga shumica e mediave si iPhone 13 nuk ndalen. Në këtë rast, ne po flasim për funksione të reja regjistrimi për kamerat e pasme dhe një filtër të ri të përpunimit të fotografisë. Sipas mediumit popullor Bloomberg me Mark Gurman në krye, iPhone 13 do të shtojë një mënyrë portreti për videot dhe një format të ri me cilësi më të lartë falë kodikut Apple ProRes.

Përmirësime në regjistrimin e videove dhe fotografive të iPhone 13

Ky është zakonisht një nga ndryshimet kryesore në iPhone -et e rinj Apple, por në këtë rast modeli pas iPhone 12 mund të bëjë një hap të madh në cilësi në krahasim me modelin aktual. Me këtë nuk do të thotë se ky iPhone 12 ka kamera të këqija ose se nuk na ofron më të mirën e tregut në kohën e lansimit të tij, por padyshim që ka të bëjë me përmirësimin në maksimum dhe në këtë rast duket se Portreti mënyra që është është një efekt i turbullimit në sfondet do të jetë në dispozicion kur bëjmë një video, bëjmë një telefonatë përmes FaceTime dhe më shumë në iPhone 13 të ri.

Siç tregohet në këtë artikull Karakteristika video ProRes do të jetë e disponueshme vetëm në iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro MaxMe Nga ana tjetër, fotot gjithashtu do të përmirësojnë fotot falë filtrit për të "treguar ngjyrat në një temperaturë më të ngrohtë ose më të ftohtë duke ruajtur të bardhët neutrale". Siç shpjegon mediumi popullor, ne do të kemi mundësi më të mira filtri në fotografi dhe e gjithë kjo do të ofrojë një cilësi të jashtëzakonshme për fotografitë e marra me iPhone 13 të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.