Përsëri lajmet e 15 kamerave për syzet Apple AR

Syzet e supozuara të realitetit të shtuar të Apple (AR) mund të mbajnë deri në pesëmbëdhjetë kamera të integruar duke i ofruar përdoruesit cilësi me të vërtetë mbresëlënëse të videos dhe asnjëherë më parë në pajisje të ngjashme konkurruese.

Duket se thashethemet për mbërritjen e këtyre syzeve nuk do të ndalen derisa ato të lirohen përfundimisht ose të lodhen drejtpërdrejt nga "spekulimet" rreth tyre. Në parim këto syze të realitetit të shtuar janë planifikuar të bëhen mbërrijnë në mes të vitit ose në fund të vitit 2022. 

Ming-Chi Kuo, analisti i njohur i KGI pohon se kompania Cupertino do të shtojë deri në 15 kamera në gota dhe kështu riafirmohet në thashethemet e lëshuara disa muaj më parë në një studim tjetër. Çmimi i këtyre syzeve Apple mund të arrijë në 1000 dollarë dhe për këtë arsye ato nuk do të jenë syze të arritshme për të gjithë përdoruesit. Në këtë kuptim, thuhet se çmimi do të jetë i lartë por nuk dihen as detaje të caktuara rreth tij.

Një detaj tjetër i rëndësishëm në këto syze flet për modelin. Duket se syzet e reja AR nga Apple do të kishin një dizajn shumë më diskret sesa ato të prodhuesve aktualë, një dizajn shumë më i hollë dhe më i thjeshtë në mënyrë që të mos duket sikur kemi një përkrenare në fytyrë. Logjikisht, ky model do të varet nga shumë faktorë dhe e gjithë kjo mund të mos përfundojë të jetë e vërtetë, por tani për tani është ajo që thonë ata media si 9to5Mac ose te ngjashme. Do të duhet të vazhdoni të prisni për të parë nëse shfaqet një imazh ose diçka më reale e syzeve dhe është se deri më sot nuk ka shumë detaje grafike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.