Replica, aplikacioni më i mirë AirPlay tani i pajtueshëm me Tesla

Në raste të panumërta ne kemi folur me ju për Replica, një aplikacion për iOS që na lejon të kryejmë pasqyrimin e ekranit, i cili zakonisht njihet në mjedisin Apple si AirPlay, me çdo lloj pajisjeje, të përputhshme me televizorët kryesorë dhe qendrat multimediale të tregu botëror.

Tani Tiago, zhvilluesi i saj, na e ka informuar këtë Replica është e përputhshme edhe me automjetet Tesla, a mund të mendoni një aplikacion më të mirë për iPhone tuaj? En kanali ynë në Telegram ne do të shpërndajmë kodet e abonimit vjetor ditor për Replica, nuk mund ta humbisni.

Përputhshmëria e aplikacionit të kopjeve

Replica është në përputhje me Google Chromecast TV, Amazon Fire TV, Android TV, Samsung, LG, Sony, PlayStation, Philips, Toshiba, Tesla dhe çdo pajisje me një shfletues ueb modern (Safari, Chrome ose Edge).

Në videon tonë të kanalit Actualidad iPhone Në fillim të vitit ne testuam aplikacionin për t'ju treguar se si funksionon, megjithëse është një version i vjetëruar i Replica, mund të merrni pak a shumë një ide se sa mirë funksionon, megjithëse performanca dhe lehtësia e përdorimit janë tani shumë më i optimizuar.

Për të riprodhuar ose pasqyruar ekranin e iPhone ose iPad tuaj në çdo shfletues të tillë si Safari, Chrome apo edhe në TV Ju duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Hapni aplikacionin
 2. Hyni në rrjetin lokal dhe Bluetooth kur të pyeten
 3. Klikoni në pjesën e poshtme ku thotë "pajisje të tjera"
 4. Shkoni në shfletuesin e internetit ku do të riprodhoni dhe futuni në faqen që ju tregon në ekranin Replica
 5. Filloni të transmetoni në iPhone dhe do të fillojë shpejt

Përveç kësaj, me pajisjet Fire lidhet automatikisht vetëm duke futur një kod dhe ndërfaqja e përdoruesit është përmirësuar ndjeshëm në krahasim me analizën tonë të parë, kështu që ju rekomandojmë që t'i hidhni një sy dhe të qëndroni të sintonizuar, ne do t'jua japim abonimin e rastit në rrjetet tona sociale të tilla si Twitter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.