Përshtatësi Lightning në USB 3 për kamera nuk funksionon me iOS 16.5

Problemet e përshtatësit Lightning në USB 3 në iOS 16.5

Përditësimet kryesore kërkojnë testim përpara lëshimit të tyre zyrtar për të parandaluar gabimet. Kjo është arsyeja pse Apple ka një program beta si për zhvilluesit ashtu edhe për publikun e gjerë. Disa ditë më parë u lirua publikisht iOS 16.5 pas javësh testimi. Megjithatë, jo të gjitha gabimet zbulohen në kohë. Me sa duket iOS 16.5 çaktivizon përshtatësin Lightning në USB 3 duke dhënë një gabim në furnizimin me energji elektrike kur lidhet. A do të kemi iOS 16.5.1 në afërsi?

Diçka nuk shkon me iOS 16.5… përshtatësi Lightning në USB 3 nuk funksionon

Apple ka një sërë aksesorësh që për shumë janë thelbësorë. Një prej tyre është Përshtatës Lightning në USB 3 për kamera. këtë përshtatës Ka një hyrje Lightning përmes së cilës ushqehet dhe dy dalje: një USB 3 për të lidhur pajisjet periferike dhe një Lightning për të karikuar pajisjet nëse duam. Në USB 3 jo vetëm që mund të lidhni kamera, por edhe shpërndarës, përshtatës Ethernet, ndërfaqe audio/MIDI ose lexues kartash. Është një përshtatës kyç për të hyrë në skedarë nga vende të panumërta.

iOS 16.5 tani i disponueshëm
Artikulli i lidhur:
Tani i disponueshëm zyrtarisht iOS 16.5: këto janë lajmet e tij

Megjithatë, Duket se iOS 16.5 ka disa gabime dhe e ka bërë të papërdorshëm përshtatësin Lightning në USB 3. Gabimi kryesor që hidhet është se "përshtatësi kërkon shumë energji për të punuar". Rezultati i këtij gabimi? Pamundësia për të përdorur normalisht përshtatësin që kur lidhet me një pajisje me një sistem tjetër operativ funksionon në mënyrë të përsosur.

Janë të shumtë përdoruesit që janë ankuar për shkak të mosfunksionimit të përshtatësit pas përditësimit dhe vetë shërbimi ndaj klientit nuk di të japë një përgjigje. Duke parë se si përshtatësi funksionon përsëri pas lidhjes së tij me një pajisje me versionet e mëparshme, është logjike të mendosh se problemi është në iOS 16.5. Vetëm për këtë, Apple mund të mendojë të lëshojë iOS 16.5.1 në ditët e ardhshme për të rikthyer gabimin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.