Mungon kujtesa në iPhone tuaj? Fajësojeni atë në WhatsApp

gabim në whatsapp

Strangeshtë e çuditshme që ende pak njerëz janë ankuar për këtë, megjithatë ka disa detaje të tjera të azhurnimit të ri WhatsApp që nuk po na pëlqejnë aspak. Shtë e vërtetë që përfshirja e mundësisë së ndarjes së dokumenteve dhe PDF është një lajm shumë i mirë, megjithatë, performanca e aplikacionit ka rënë dukshëm, duke filluar me kyçjet e tastierës, transaksionet e këqija dhe bllokimin e ekranit të optimizimit. Këtij i shtohet edhe një problem tjetër që shumë nuk e kishin identifikuar ende, dhe ai është se WhatsApp duket se krijon një sasi të madhe të dhënash junk që e lënë iPhone-in tonë pa ruajtje, kështu që Mungon kujtesa në iPhone tuaj? Faji mund të jetë WhatsApp.

Sa probleme të bashkëpunëtorëve të WhatsApp, shtoni një funksion dhe çmontoni dhjetë ato të mëparshme. Aplikacioni më i popullarizuar i mesazheve të menjëhershme në botë është gjithashtu pa dyshim i programuari më keq, të paktën ndër më të njohurit, Telegram ose Facebook Messenger tregojnë një kod shumë më të rafinuar, funksione shumë më të gjera dhe performancë të shkëlqyeshme të përgjithshme. Me pak fjalë, ky azhurnim i fundit duket se na sjell më shumë dëm sesa dobi, hapësira e lirë e kujtesës së pajisjeve tona zvogëlohet në mënyrë drastike pas instalimit të versionit të fundit të WhatsApp, dhe ne kemi pritur të shohim rastësitë midis shumë përdoruesve për të identifikuar WhatsApp si fajtorin e vërtetë të këtij problemi.

Tani për tani, asnjë lloj zgjidhje nuk është propozuar, madje as riinstalimi i aplikacionit. Një nga mjetet shëruese të vogla mund të jetë pastroni memorien e iPhone dhe lëshojmë RAM, për këtë vendosim iPhone në ekranin e fikjes pasi shtypim butonin «power» për disa sekonda dhe një herë atje shtypim butonin «home» derisa të bëhet një blic i vogël në ekran dhe të kthehemi te Trampolinë. Tani për tani kjo duket se e zgjidh problemin, por minimalisht, pasi ata që vuajnë ata nuk kanë gjetur ndonjë zgjidhje të qëndrueshme për të.

Update: tashmë ekziston një version i ri i WhatsApp që rregulloni problemet e kujtesës


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

91 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit Rafael Pazos dijo

  Epo, unë kam qenë që kur u instalua versioni i fundit ... Dhe unë nuk kam asnjë plehra ose asgjë, vazhdoj me 5, 5 koncertet e mia!

  Për më tepër, unë kam disk dhe menaxher pro që pastroi iPhone, gjë që është mirë

  Përshëndetje!

 2.   daniel f. dijo

  Ekziston edhe një problem tjetër që ata nuk e kanë thënë akoma, i cili ka të bëjë me pamjen e mesazheve në kohën e dërgimit të tij, sepse kur shkruajmë tekstin dhe shtypim dërgimin, nuk shfaqet menjëherë në fund të ekranit, por ajo është e fshehur dhe nuk është Ju shkoni poshtë në fund të bisedës për të parë atë.

  1.    John H. dijo

   Vërtetoj

  2.    Andrea M. dijo

   Perfectly Daniel. Të dyja po më ndodhin. Fatale! Unë kam fshirë pothuajse gjithçka nga iphone 6 dhe ende e kam problemin.

   1.    Danilo saenz dijo

    E njëjta gjë ndodh me mua

   2.    Paul Jezusi dijo

    E njëjta gjë !!, unë kam iPhone 6s prej 64 GB, me 12 GB fotografi dhe më së shumti 10 aplikacione dhe 3 muzikë, sepse duke përdorur WhatsApp më thotë që aplikacioni duhet të mbyllet sepse nuk ka memorje, unë do menaxhoni hapësirën e ruajtjes, dhe pasi fshiva pothuajse gjithçka për të përdorur aplikacionin whatsapp në kohë, unë kam bërë shumën dhe nuk arrin 20 GB, pothuajse asnjë lojë ose asgjë dhe aplikacioni whatsapp thotë iphone që zë 1 GB, unë mendova se ishte një dështim i iphone, është i sigurt çfarë është whatsapp?

 3.   Karlos Mario dijo

  Ajo që thotë Daniel P është e vërtetë. Pas dërgimit të një mesazhi është si më poshtë. Prekni për të ulur ekranin. Dhe gjëja e kujtesës duket të jetë e vërtetë. Një kolege dhe e gjithë familja e saj më kanë raportuar problemin e kujtesës që kur u azhurnuan në këtë version të fundit.

 4.   Javier nga Meksika dijo

  Ah atëherë kjo ishte ajo.
  Për disa ditë më mbaroi kujtesa në iPhone dhe dyshoja se ishte në WhatsApp.
  Sapo aktivizova opsionin cloud cloud, disa minuta më vonë mora mesazhin e mungesës së kujtesës.
  Javën e kaluar kisha 3.5 GB në dispozicion, dje vetëm 2.1 GB dhe tani kam vetëm 434 Mb.

 5.   Marcelo dijo

  Që kur azhurnova WhatsApp, më është dashur të fshij video, fotografi që çlirojnë më shumë se 500 MB dhe pas një kohe duket se nuk kam hapësirë ​​të disponueshme.

  1.    Wilberth dijo

   E njëjta gjë më ndodh gjithçka funksionoi mirë derisa ta azhurnoja tani çdo 5 min më thotë se nuk ka hapësirë ​​edhe pse tashmë i kam eleminuar pothuajse të gjitha aplikacionet ju falënderoj nëse më dhatë një zgjidhje për problemin

 6.   flkantonium dijo

  Në forumin tonë aktualidiphone, dy raste të kujtesës plotësisht të varfëruar janë raportuar tashmë dhe e vetmja gjë që tani për tani mund të bëhet, siç është arti. nga Miguel Hernandez, do të fshijë whassap dhe të presë për një azhurnim të ri.

  të fala

 7.   John H. dijo

  Dje shkova nga 5 GB në zero në iPhone tim. Kur e lidha me iTunes më tha që kishte 7 GB në Dokumente dhe Të dhëna. Unë nuk kisha zgjidhje tjetër përveç të rivendosja telefonin dhe rezervimin. Tani për tani nuk më ka dështuar më

 8.   Angi dijo

  Dje fshiva pothuajse gjithçka që kisha, dhe vazhdimisht më thoshte të njëjtën gjë, hapësira e magazinimit e plotë, dhe më ndodhi vetëm me WhatsApp

 9.   Juan Diego dijo

  Ky ishte problemi i ndyrë, mendova se ishte iOS 9.2.1. Kujtesa mbushet dhe hapësira e humbur bëhet ngadalë. ÇFAR ZGJIDHJE TANI TANI!

 10.   Luis dijo

  Përshëndetje, ajo që ju raportoni është e vërtetë, unë kam një 6s plus 64 GB dhe përdor një iPhone nga 3G, skedari im i kopjimit WhatsApp ishte 3.5 GB duke përfshirë video (rezervë) normalisht më shënoi 27 GB falas. Tani që kam çinstaluar aplikacione dhe kam hequr muzikën, më tregon se kam rreth 15 GB falas. Ashtë për të ardhur keq që whatsapp përkeqësohet dhe përkeqësohet

 11.   Karlos Mario dijo

  Konfirmuar: Hapësira e disponueshme 605mb. Madhësia e WhatsApp 482mb. Kam fshirë whatsapp dhe hapësirën time të re në dispozicion 4.8 GB. WTF !!!

 12.   Cristian dijo

  Zgjidhje e shpejtë dhe e përkohshme. Ruani një kopje të bisedave në re. Rinstaloni whatsapp dhe hidhni rezervimin e bisedave. Kujtesa do të kthehet në gjendjen e saj normale ... Përsëriteni procesin sa herë që memoria zbrazet përsëri. Remedyshtë ilaçi i vetëm derisa të azhurnojnë aplikacionin ...

 13.   Edgar dijo

  Completelyshtë plotësisht marrëzi. Dhe derisa të azhurnojnë ndonjë gjë ... sepse edhe ajo e mbush atë në një mënyrë virtuale. Nga sonte, duke e zbrazur plotësisht, më kanë mbetur vetëm 300mb.

  Kjo është, më shumë se 9 GB është e zënë nga WhatsApp

  1.    Andrea M. dijo

   Plotësisht e vërtetë.

 14.   Klasa dijo

  Unë e konfirmoj atë. Unë gjithashtu kam ngrënë talentin me hapësirën sepse isha 0 në dispozicion dhe sigurisht që ishte një gënjeshtër.

 15.   Aitor Aleixandre Badenes dijo

  më përsërit njoftimet

 16.   Michel dijo

  Përshëndetje, unë do të doja të ndaja përvojën time, dy ditë më parë unë kam mbetur me 0 MB hapësirë ​​në iPhone, normalisht jam mësuar që kjo të ndodhë pasi kam versionin 16 GB. Por me fshirjen e disa fotove, videove ose aplikacioneve ajo tashmë ishte zgjidhur. Paralajmërimi im u ngrit sepse u detyrova të fshij të gjitha aplikacionet e mia (përveç WhatsApp në rast se do të merrja një mesazh të rëndësishëm) dhe edhe kështu, unë ende kisha 0 MB hapësirë ​​të lirë. Tashmë i dëshpëruar për situatën, unë vendosa të rivendos iPhone, instalova Instagram, WhatsApp dhe pak më shumë, dhe unë përsëri kisha pothuajse 8 GB memorie të lirë. Mendova se problemi im ishte zgjidhur, por brenda disa orësh, nuk e di se çfarë ndodhi që unë u ktheva të kem skedarët "e tjerë" me pothuajse 5 GB memorje të zënë dhe vetëm 3 GB memorie falas! si mund te jete??? Nëse nuk kam pasur kohë të hap Safari, aplikacione etj. Unë kam biseduar vetëm në WhatsApp dhe me magji hapësira ime është zvogëluar shumë. Kështu që unë nuk e di nëse problemi është rastësisht azhurnimi i fundit i WhatsApp apo po vuaj një lloj "poltergeist" ... Shpresoj të mund të komentoni nëse pasi të bëni një restaurim, duke riinstaluar WhatsApp dhe me ndonjë përdorim gjatë ditës, kujtesa juaj është rimbushur brutalisht. Faleminderit shume!

  1.    Ceci Lopez dijo

   Saktësisht e njëjta gjë më ndodh mua dhe unë gjithashtu kam iPhone 16gs dhe unë duhej të fshija të gjitha aplikacionet e mia, unë ende nuk kam kujtesë për të marrë fotografi ose për të hapur whattsapp dhe nuk ka kuptim, nëse gjeni një zgjidhje më të qëndrueshme ju lutem le ne e dimë

 17.   Në kohën e duhur dijo

  Unë kam qenë i njëjtë për disa ditë. Unë kam një iPhone 6 plus dhe po dilja shumë mirë deri më tani, kisha shumë fotografi, video dhe disa aplikacione, dhe deri tani para disa ditësh ishte kur më tha që hapësira ime ishte e plotë dhe unë duhej të fshija pothuajse të gjitha aplikacionet dhe unë kam lënë vetëm me 20 dhe pak fotografi në mbështjell. Duke lexuar këtë kam kuptuar se WhatsApp im po më zë 690 MB · _ ·

 18.   Anthony dijo

  vendos një kartë SD

 19.   Zen dijo

  Veryshtë shumë keq që deri më tani ata nuk kanë dhënë ndonjë përgjigje apo azhurnim në këtë drejtim; Unë kam shkarkuar pothuajse të gjitha informacionet dhe aplikacionet e mia ... nëse shtoj gjithçka, ajo arrin vetëm 5 GB dhe vazhdon të dalë se kam një kujtesë të plotë ...

 20.   Jaime dijo

  Iphone 6 16 GB që ka kaluar nga të paturit e 3 GB në 0 bajt, të paktën tashmë e di që nuk jam vetëm unë, unë tashmë mendova se iPhone ishte çmendur.

 21.   Vitet12 dijo

  Trueshtë e vërtetë, dje pa bërë asgjë iPhone 6 plus mbaron hapësirën, unë hyj në cilësimet, por gjëja qesharake është se si numëruesi i kujtesës së zënë po llogariste pirgun: Po dhe sot shoh lajmet ... Unë jam më i qetë Unë tashmë e di shkakun

 22.   Jaime Andres Parra Donoso dijo

  Mbërtheva duke u përpjekur të kaloja nga një aplikacion në tjetrin ... por ai ngeci për rreth 6 minuta ... iphone 4s

 23.   Henri dijo

  Po ha kujtesën shumë shpejt.

 24.   David dijo

  Më bën të njëjtën gjë, megat bien si të çmendura Nuk di çfarë të bëj shpresoj ta zgjidhin shpejt

 25.   chrisleb dijo

  Ami më ka ndodhur dje !! Zgjidhja ishte k hir? Nga itunes në pc kam bërë: 1 rezervë 2 rivendos iphone dhe 3 kam vendosur kopjen e ruajtur 15 minuta dhe të gjitha mbeturinat të pastra !!! Le të shohim se sa e vështirë është. Pershendetje

 26.   David dijo

  Epo zgjat disa orë më vonë fillon të bie përsëri përsëri Unë gjithashtu rivendos dhe e njëjta gjë

 27.   chrisleb dijo

  Facebook mesenger do të digjet në 3.2.1.
  Sepse nëse pas restaurimit ndodh përsëri, unë fshij wats dhe përdor fytyrën !!!! K po shkon shumë mirë !!

 28.   Anna dijo

  E njëjta gjë ndodh me mua! Thjesht fshij dhe fshij foto, aplikacione, etj ... dhe paralajmërimi është gjithmonë i shpejtë dhe nuk më lejon as të hap aplikacionin. A mund të vendoset në një farë mënyre versioni i mëparshëm?

 29.   heligardi dijo

  I njëjti problem Zotërinj, të paktën e di që nuk jam i vetmi !!!! Gruaja ime po më çmendte me të njëjtën gjë ...

 30.   Anairam dijo

  E njëjta gjë më ndodhi, nuk mund ta hap sepse shfaqet reklama, nuk kam më foto dhe fshiva shumë aplikacione, a mund të vendos versionin e mëparshëm?

 31.   Karloz dijo

  Kishte gati 20 GB në dispozicion dhe tani më tregon se më pak se 100 MB dhe nuk më lë të ekzekutoj aplikacionin.

 32.   Sebastian dijo

  Në rregull, është e qartë për mua se është një problem global. Unë tashmë isha duke u dëshpëruar sepse nuk jam i gatshëm të fshij të gjitha fotot dhe videot e vajzës sime për të qenë në gjendje të bëj WhatsApp. Shpresojmë që zgjidhja të dalë së shpejti.

 33.   Fuji dijo

  Unë fshij foto dhe video dhe biseda dhe pas pak ajo ka ngrënë gjithçka. më lë telefonin pa kujtesë

 34.   erbium dijo

  Unë bashkohem me pjesën tjetër të komenteve. IPhone 6 dhe unë kam qenë i dëshpëruar gjatë gjithë ditës me këtë problem. E keqja është se duke bërë pa whastapp e shoh të komplikuar.

 35.   Chuchi dijo

  Megjithatë, një përdorues tjetër me të njëjtin problem. iPhone 6S dhe jashtë kujtesës. Ole Ole.

 36.   Adrian dijo

  E njëjta gjë në një iphone 6

 37.   Jon dijo

  Pikërisht e njëjta gjë më ndodh mua, pasi azhurnova whatsapp në versionin e fundit, iPhone tim mbaroi hapësirën dhe madje fshiu aplikacionet dhe lojërat, ai vazhdon në 0 ... Gjithashtu, problemi që përmendët në lidhje me mesazhet që nuk shfaqen si ato janë dërguar duke u shfaqur nën tastierë gjithashtu unë kam vërejtur me këtë version të ri ... Unë shpresoj se ata do ta zgjidhin atë së shpejti

 38.   Alejandra dijo

  Kujtesa mbushet dhe nuk zë vend në phone6s plus, pasi që unë azhurnoj wa!

 39.   RogerN. dijo

  Tani kuptoj gjithçka, nga askund kujtesa ime iPhone 6s Plus mbaroi dhe megjithëse fshiva gjëra, kjo ndodhi përsëri. Shpresoj që kjo të zgjidhet së shpejti, sepse me këtë ritëm do të kem vetëm aplikacionin wa dhe të gjithë kapacitetin e konsumuar prej tij.

 40.   JOEL dijo

  krijoi një grup në facebook për të vazhduar me lajmet.

 41.   JOEL dijo

  https://www.facebook.com/groups/146730265716552/?fref=ts
  Lidhja e bashkangjitur, nëse dikush zbulon diçka, ju lutemi, tregojeni atë në grup. Faleminderit!!

 42.   Julieta dijo

  Të paktën nuk ndihem vetëm! Do të të tregoj odisenë time hahaha
  Nga e hëna 29/02 pasi azhurnova whatsapp iPhone 6 16gb im kaloi nga 5 GB në dispozicion në 0 bajt. Pavarësisht nga fshirja e aplikacioneve dhe fotove / videove, ajo më çliroi vetëm rreth 200mb, e cila u konsumua brenda disa minutash.
  Unë e lidha atë me iTunes dhe "Documents and Data" ishte 8 GB, i çmendur.
  Sa më shpejt ta rivendosja atë, me fatin e keq që nuk mund të bëja një kopje rezervë pasi nuk kisha hapësirë, prandaj humba të gjitha të dhënat e mia.
  Për disa orë, kisha hapësirë ​​të lirë dhe ishte kthyer në normalitet. Për të gjithë këtë unë tashmë kisha kënduar fitoren kur papritmas kisha përsëri disa MB në dispozicion.
  Tani jam me 1.5 GB për të dalë nga iCloud, nuk kam ndërmend të rikthehem përsëri. Dikush ju lutem tregoni nëse fshirja e whatsapp e zgjidh problemin !!! Le të shpresojmë që ata ta zgjidhin atë sa më shpejt të jetë e mundur.

 43.   IV  N (@ ivancg95) dijo

  I egër. Nje pikture vlen sa nje mije fjale.
  https://twitter.com/ivancg95/status/705545065825968129

  1.    Julieta dijo

   Ivan, a ke provuar rastësisht të heqësh aplikacionin? Sepse kam lexuar që nuk është zgjidhja ...

 44.   Xhisiela Aguilar dijo

  Djema, ka diçka që e ka zgjidhur problemin për disa kolegë ...
  Sigurisht, ata mbarojnë nga bisedat e tyre nëse nuk kanë një kopje rezervë me iCloud drive.
  Ajo që ata duhet të bëjnë është të fshijnë aplikacionin, rinisni iPhone dhe riinstaloni atë, por këtë herë PA PA rivendosjen e ndonjë rezervë.
  Nëse keni një kopje, mos e fshini, pasi të ketë një azhurnim që rregullon problemin, mund ta ktheni kopjen.
  Unë nuk jam një përdorues iOs por i njoh pajisjet e mollës shumë mirë.
  Shpresoj se kjo nuk do të na ndodhë në android, ndërkohë nuk kam pasur kurrë probleme me këtë aplikacion në android.
  Përshëndetje.

  1.    IV  N (@ ivancg95) dijo

   Kam lexuar disa herë që rregullohet përkohësisht (vetëm disa minuta).

   Kohët e fundit i kam dërguar një raport WhatsApp me problemin që ekziston dhe ata më janë përgjigjur me gjëra që nuk kanë asnjë lidhje me të (pothuajse të gjitha lidhen me rrjetin celular, sikur të ishte një problem i lidhjes).

   Përsëri unë kam dërguar një raport tjetër, për të parë se çfarë ata përgjigjen.

 45.   Silvio dijo

  Konfirmuar atëherë! Unë e dija që një defekt prej 0 bytes në dispozicion kishte origjinën në iPhone tim 6 plus 16 GB pas azhurnimit të disa aplikacioneve përfshirë WhatsApp. Asnjëherë mos imagjinoni që një aplikim i kësaj madhësie do të shkaktonte këtë gabim të bezdisshëm.

  Pas leximit dhe leximit në forume në anglisht dhe spanjisht që më hodhën mundësitë për të zgjidhur problemin, por askund nuk kam lexuar »gabimi fillon për këtë arsye» zgjidhja e vetme dhe zhgënjyese që gjeta ishte të rivendosja iPhone-in tim, por jo nga një kopje e sigurisë por si një iPhone i ri. Lum ata që gjetën një zgjidhje më pak të mundimshme.
  të fala

 46.   HUMBERT dijo

  Unë gjithashtu fillova me atë problem që nga azhurnimi i ri, kisha pothuajse 2 shkurt hapësirë ​​dhe që nga azhurnimi pjesën më të madhe të ditës marr të njëjtin mesazh se kujtesa është e plotë ... Kështu që vendosa të fshija WhatsApp dhe problemi u zgjidh .. Unë preferoj të mos marr mesazhe por ta kem telefonin tim funksional ...

 47.   IV  N (@ ivancg95) dijo

  Zgjidhja që kam gjetur deri më tani është të çinstaloj WhatsApp dhe të instaloj versionin që kemi ruajtur në iTunes.
  Vetëm ata që kanë versionin e mëparshëm të whatsapp në itunes mund ta bëjnë atë. Deri më tani funksionon për mua.

 48.   Felipe dijo

  Unë kisha IPhone tim normal kur nga askund filloi të lëshonte memorien në një mënyrë mbresëlënëse, megjithëse ishte një problem softueri, kështu që vendosa të telefonoja mbështetjen teknike të Apple në SHBA, ata më thanë se shumë përdorues po përjetonin të njëjtën gjë problem për Fajin e azhurnimit të fundit të Whatssap, unë bëra gjithçka që më thanë, unë çaktivizova skedarin Whatssap në icloud dhe madje duhej të formatoja pajisjen time, dhe tani 6 orë më vonë e njëjta gjë vazhdon të më ndodhë dhe kujtesa ime shkoi nga 24% në 20% të asgjëje pa vënë asgjë në të, problemi është se nëse kujtesa ime mbushet më pas nuk do të hapë aplikacionin.

 49.   Felipe dijo

  Fshini aplikacionin WhatsApp dhe papritmas iPhone e 16 GB kaloi nga të paturit e 3% në 51% të kapacitetit të tij, e pabesueshme! Kam në plan të instaloj përsëri aplikacionin nga një version i mëparshëm i ruajtur në iTunes, konfirmoi se problemi është azhurnimi i fundit i WA, mos e azhurnoni ..

 50.   Silvio dijo

  Në veçanti, pas rivendosjes së vështirë, madje edhe me WhatsApp të instaluar, pothuajse 4 GB hapësirë ​​e lirë është ruajtur për 4 ditë që nga ndërhyrja në iph tim.

 51.   William dijo

  Gjëja më e mirë për të bërë është të boshatisni bisedat që keni ose t'i fshini ato. E bëra këtë javë duke zbrazur të gjitha bisedat që kam bërë atje, kam fshirë imazhe, audiot, videot që janë dërguar nga mesazhet në wsp

 52.   Daniel dijo

  E njëjta gjë më ndodh, iPhone tim mbaron nga kujtesa dhe unë madje e formatoj duke menduar se ishte ndonjë problem softueri ose virusi edhe pse dyshoja, por tani e di që është për shkak të gjërave që shpresoj ta rregullojnë këtë

 53.   Numëro dijo

  Më ndodh ndonjëherë kur do të shtyp që tastiera të kërcejë dhe të jetë e bllokuar, është radha ime të rinis aplikacionin

 54.   E ëmbël nga Meksika dijo

  Uau! Vërtet vuaja shumë, është lehtësim të dish që nuk isha unë, shpresoj që një zgjidhje të shfaqet shpejt!

 55.   Mary dijo

  E njëjta gjë më ndodhi dje, unë kisha një iPhone 5 për dy vjet, me të njëjtat aplikacione dhe në jetë WhatsApp më ka penguar të futem në aplikacionin tuaj për shkak të mungesës së hapësirës, ​​tani kam një iPhone 6 dhe dje menjëherë pas duke azhurnuar javën pas aplikimit të përmendur, nuk më lejon të futem dhe më jep një mesazh për të fshirë aplikacione, foto ... etj. Këtë mëngjes të njëjtën gjë, e riinstalova dhe duket se më lë, përveç se fshirë disa aplikacione. Shpresoj ta zgjidhin pse me ben te deshperuar !!!!!!

 56.   javierlopezonet dijo

  E njëjta defekt këtu ... JU KALON 1000 EURO N A LBVIZJEN DHE NUK MUND T PUNOJ

 57.   Felipe dijo

  Unë përdor një iPhone 6 Plus dhe nuk kam memorje, shko nga 6 GB në 0. Mund Wsp ta rregullojë këtë situatë së shpejti

 58.   Iker dijo

  Mirë Unë ndaj përvojën time, Apple Care nuk e zgjidhi problemin tim, por duke hetuar
  Dilni me një zgjidhje që mund të funksionojë, edhe nëse ju mbarojnë mesazhet tuaja "të çmuara".

  Zgjidhja:

  1. Fshini aplikacionin whatsapp (do të shihni se si kujtesa juaj rishfaqet papritmas).
  2. Rinstaloni atë por pa rikuperuar rezervimin tuaj, domethënë nga e para.

  PUNON, por shumë për të ardhur keq për WhatsApp

 59.   Rocio dijo

  Pershendetje te gjitheve!!! Unë kam qenë me të njëjtin problem gjatë gjithë javës !!! Mendova se ishte faji i aplikacioneve të mia dhe fotove të mia, por pasi fshiva shumicën e fotove, e kuptoj që kam edhe më pak kujtesë se më parë, nuk mund të ishte! Kam fshirë bisedat whatsapp dhe asgjë. Kam akoma 0bajt memorje. Le WhatsApp ta rregullojë këtë tani ju lutem !!!
  Nëse uninstaloj WhatsApp dhe instaloj përsëri, a do të zgjidhet problemi?
  Sepse shumë vazhdojnë me të njëjtën ...
  A keni gjetur një zgjidhje ???

 60.   Miguel engjëll dijo

  Përshëndetje, sapo kuptova që nuk jam i vetmi që i ndodhi kësaj me iphon, e vërteta që isha çmendur duke hequr gjithçka, duke hequr fotografi dhe isha gjithë javën pa kujtesë dhe në gjendje të punoja mirë. Por unë vetëm bëra këshillën e Miguel Hernandez dhe për momentin ai tashmë ka kthyer 5 GB që ishin zhdukur tek unë. Isshtë e lehtë për t’u bërë, por është e vërtetë që ky WhatsApp çdo herë është, por më shumë probleme shpresoj ta zgjidhin shpejt.

  Faleminderit për këshillën është e mirë.

 61.   Anthony Rock dijo

  Përshëndetje, unë fshiva whatsapp dhe rifillova celularin dhe unë lirova vetëm 1 GB hapësirë? Kisha 5 GB falas, e cila u zhduk nga askund nga whatsapp, a di dikush se çfarë ndodh?

 62.   Anthony Rock dijo

  Azhurnimi: pak nga pak hapësira lirohet, unë tashmë kam 5.2 GB falas pasi kam fshirë WhatsApp dhe mendoj se do të filloj përsëri bisedat e mia në mënyrë që të mos ndodhin më

 63.   IV  N (@ ivancg95) dijo

  Ekipi i mbështetjes së WhatsApp më ka dërguar emailin e mëposhtëm:

  ## - Mbështetje WhatsApp - ##

  Përshëndetje,

  Ju falënderoj për mesazhin tuaj.

  Ju lutemi azhurnoni WhatsApp në versionin - v2.12.15 - nga App Store për të parë nëse ky version e zgjidh problemin. Ky version i fundit përmban disa përmirësime dhe rregullime të defekteve në WhatsApp Messenger.

  Timeshtë koha për të provuar.

 64.   Rocio dijo

  Unë kam azhurnuar në versionin e ri siç tha Ivan dhe kujtesa ime rishfaqet !!!! Shpresojmë të mos ketë më probleme !!!!! SHTES !!

 65.   Luis dijo

  padyshim gabimi im ndodhi kur azhurnon whatsapp por, mendoj se po shkon më tej ... fshij aplikacionin një mijë herë, rikthe telefonin në fabrikë shumë herë ... Unë madje fillova si një iphone i ri dhe gabimi konsiston.
  Edhe kur nuk kam asgjë të instaluar, absolutisht asgjë, iPhone im rritet gjithnjë e më shumë memorie.
  Do të përpiqem të instaloj aplikacionin pasi të azhurnoj dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë

 66.   Jaime dijo

  funksionon azhurnimi

 67.   Maruu dijo

  NESE NJEREZVE PUNOJNE !! Përditëso !!

 68.   caro dijo

  Po, azhurnimi i whatsappit funksionon

 69.   Daniel Rodriguez dijo

  Më ka ndodhur një ditë më parë, nuk e di nëse është faji i WhatsApp, por nga një moment në tjetrin mbushet kujtesa, ajo çliron hapësirë ​​duke fshirë diçka dhe menjëherë u mbush, unë duhej ta riktheja atë në modalitetin e fabrikës , nuk më dha më shumë mund

 70.   Imazhi i Vendosësit të Daniela Vargas dijo

  Djema, isha i dëshpëruar dhe komentet tuaja ishin shpëtimi, shumë faleminderit.

 71.   Alejandra dijo

  Djem !!!! Përditësimi i ri është këtu, shpresoj që më në fund të funksionojë, unë kam një iPhone 6plus 128 GB dhe kam vuajtur për një javë, nëse ky azhurnim i ri tashmë funksionon, ai u ngarkua sot më 4 mars

 72.   Momo dijo

  Unë jam i njëjti, m. Meqenëse WhatsApp u azhurnua, kjo më jep dështime të kujtesës. Tani për tani nuk mund të përdor WhatsApp dhe aplikacione të tjera si Facebook po mbyllen papritmas

 73.   Korrik dijo

  Sapo fshiva wasap duke shkarkuar aplikacionin e ri të azhurnuar dhe kur e instalova më thotë se nuk kam kujtesë të mjaftueshme për të rivendosur rezervimin.

 74.   Cristian dijo

  Një azhurnim whataspp tashmë ka dalë dhe zgjidh gabimin !! Unë tashmë e azhurnuar dhe u ktheva në normale

 75.   John dijo

  E njëjta gjë po ndodh me mua, dje kisha 2 GB, pastaj 1, pastaj 700, e kështu me radhë derisa u shfaq mesazhi që isha jashtë kujtesës, unë fshiva disa gjëra dhe ato ishin falas si 1 GB por me orët që unë mbaroi përsëri hapësira

 76.   John dijo

  E njëjta gjë po ndodh me mua, dje kisha 2 GB, pastaj 1, pastaj 700mb dhe kështu me radhë derisa u shfaq mesazhi që isha jashtë kujtesës, unë fshiva disa gjëra dhe ato ishin falas si 1 GB por me orët që unë mbaroi përsëri hapësira

 77.   Jaff dijo

  Problem i njëjtë, unë restaurova iPhone-in tim me rezervë, 7 tb-të e mia u kthyen, por zgjati 3 ditë!

 78.   Jorge dijo

  Unë nuk kam whatsapp dhe në 5-at e mia me ios 7 po më ndodh e njëjta gjë !!!

 79.   Carli dijo

  Përshëndetje, unë fillova me problemin sot, unë kam një plus s 64 G ... Pothuajse i ri dhe doli që nuk kisha më hapësirë ​​.. Kontrollova dhe kisha 200 megabajt dhe pastaj si të gjithë fshiva pothuajse të gjitha fotot etj dhe unë vetëm rrita 4 G nëse do të llogaritnit secilin. Madje as rasti që kishte kaq shumë G ... Lexova komentet dhe fshiva çfarë është dhe tani kam që kam 47,3 G në dispozicion .. E pabesueshme apo jo? Do të duhet të shkarkoj përsëri aplikacionet e mia

 80.   Damian dijo

  Mirëmëngjes !!!, më ndodh shumë shpesh që kur dua të hap IPhone 6s 128GB që të më injorojë ta hap me shenjën e gishtit, pasi ngrin për disa sekonda (nuk i kushton vëmendje as fjalëkalimit ), atëherë kur hyj në WhatsApp nuk më përgjigjet për disa sekonda derisa të vijë më në fund, më ndodh shpesh dhe e vërteta është stresuese, dua të di nëse ky është një telefon apo problem i WhatsApp

  Çfarë duhet të bëj Xf ???

 81.   al dijo

  Ai problem i whatsapp vazhdon akoma, midis aplikacioneve të mia zë shumë dhe unë duhet të instaloj përsëri për të liruar hapësirë ​​... Kur do ta rregullojnë? Shpresoj se së shpejti

 82.   DIEGO dijo

  T FREE FALAS HAPACESIRN NDETRMJET KRKESS WHATSAPP DHE T FILLONI ZBATIMIN E GRUPEVE (T ALL GJITHA FOTOT DHE VIDEO T OF GRUPEVE Fshihen) DHE TANI KAM GJITHASHTU 15 G, FALAS