Apple Pay është tashmë në rrugën e saj për në Gjermani, në Spanjë ne jemi ende duke pritur

paguaj-mollë katrore

Blogjet gjermane po bënin jehonë javën e kaluar mbërritjen e mundshme të Apple Pay në vendin gjerman dhe duket se ato nuk ishin shumë të gabuara. Gjithçka tregon se Apple Pay së shpejti do të arrijë në Gjermani, duke e bërë atë vendin e pestë Evropian që ka sistemin e pagesave pa kontakt të AppleNdërkohë Spanja, një vend i përfshirë në zgjerimin e supozuar të Apple Pay për 2016, është ende duke pritur. Premtimet e Tim Cook janë afër prishjes, atij i mbeten vetëm dy muaj dhe pak deri në 2016 dhe Apple Pay nuk duket sikur arrin Spanjën, aq sa bloget e tjera parashikuan një muaj më parë se Apple Pay në Spanjë ishte tashmë gati.

Një përdorues i Reddit i quajtur Alisamiks, ka zbuluar se nëse bëni një kërkim për Apple Pay në faqen e internetit të Apple në Gjermani, ajo ofron rezultate disi kurioze, që prej domeni "Apple.com/de/apple-pay/" është duke funksionuar, kështu që gjithçka mund të planifikohet në mënyrë që nga data 27, pikërisht gjatë konferencës, të njoftohet ardhja e Apple Pay në vendin gjermanik. Mos u shqetësoni duke provuar lexues të dashur, nëse provoni «www.Apple.com/es/apple-Pay/» nuk do të gjeni absolutisht asgjë, kështu që në rast se do të nisë, duket se në Gjermani do të mbërrijnë më herët.

Spanja vazhdon të jetë një treg i shkallës së dytë, një vend ku 94% e pajisjeve drejtojnë sistemin operativ të Google. Ndoshta kjo është arsyeja kryesore pse Apple nuk promovon këtë lloj shërbimesh në Spanjë, megjithatë, vendi ynë tashmë ka hyrë në edicionin e parë të iPhone 7, diçka e padëgjuar deri më tani. Ne vazhdojmë të presim që premtimi i Z. Tim Cook të përmbushet, i cili njoftoi ardhjen e Apple Pay në Spanjë për vitin 2016. Koha po mbaron dhe në Spanjë përdoruesit e iPhone + Apple Watch si unë nuk mund të paguajnë në dyqane ose hyni në shërbimin e transportit publik pa qenë e nevojshme të nxirrni portofolin tuaj nga xhepi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ai e di dijo

  Në Spanjë në nëntor ai do të mbërrijë në nëntor dhe tashmë është në Friends & Family.

  1.    Jose dijo

   Çfarë është miqtë dhe familja?

 2.   Jaja dijo

  Confirmedshtë konfirmuar për nëntorin

  1.    Pablo Aparicio dijo

   Përshëndetje. Ku e patë?

   Një përshëndetje.

 3.   Paul dijo

  Në 17 orë sot nëse shkoj në domenin "Apple.com/de/apple-pay/" më thotë në gjermanisht njësoj si në domenin "www.Apple.com/es/apple-Pay/" dhe është "Për fat të keq, faqja që kërkuat nuk u gjet"