Apple Pay tani është në dispozicion në Hong Kong

Apple-paguaj

Kompania me qendër në Cupertino sapo njoftoi në faqen e internetit të dedikuar për Apple Pay ardhja e kësaj teknologjie të pagesës elektronike në Hong Kong, orë pas njoftimit të mbërritjes në Francë. Siç është planifikuar, Apple Pay ka mbërritur në Hong Kong nga dora e American Express, por nuk është i vetmi, por e ka bërë atë edhe me mbështetjen e Visa dhe Mastercard. Pas Hong Kongut, tani ka nëntë vende ku Apple Pay është aktualisht në dispozicion pas Shteteve të Bashkuara, Kanada, Zvicër, Francë, Mbretëria e Bashkuar, Australi, Singapor, Kinë dhe tani Hong Kong.

Përdoruesit e pajisjeve Apple të pajtueshme me këtë teknologji tani mund të shtojnë kartat e tyre të kreditit ose debitit Visa, MasterCard ose American Express nga Banka e Kinës, DBS, Hang Seng Bank, HSBC dhe Standard Chartered. Së shpejti klientët e BEA dhe HKT do të jenë gjithashtu në përputhje me këtë shërbim. Populli i Hong Kongut ata tani mund të përdorin Apple Pay në më shumë se 40 franchise, përfshirë sigurisht dyqanet e Apple të shpërndara në të gjithë vendin. Ardhja e Apple Pay në Hong Kong bëhet disa orë pas lansimit në Francë.

Shtë e qartë se Apple dëshiron të përshpejtojë procesin e zgjerimit të Apple Pay veçanërisht në Evropë dhe Azi. Po këtë javë Jennifer Bailey, kreu i Apple Pay, tha se Apple aktualisht është duke u përqëndruar në zgjerimin e kësaj forme të re pagese në vendet që po gjenerojnë më shumë të ardhura. Apple prezantoi këtë formë të re të pagesave me fillimin e iOS 8 në 2014, vetëm në Shtetet e Bashkuara për t'u zgjeruar më vonë, më shumë se një vit më vonë, në vendet e tjera, një proces shumë më i ngadaltë sesa ajo që dëshironin kompania dhe përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.