Apple Pay do të mbërrijë në Brazil dhe Japoni gjithashtu këtë vit

paguaj-mollë katrore

Apple Pay është akoma në lajme dhe ne nuk e dimë nëse është saktësisht i mirë apo i keq. Thatshtë se kohët e fundit kemi marrë informacionin se muajt e fundit të këtij viti 2016 do të mbërrijnë në Francë, ndërkohë ka një heshtje totale për mbërritjen e saj në Spanjë që pritej për muajt e parë të vitit dhe që ne pothuajse të heqim dorë. Rrjedhjet e fundit të marra sugjerojnë që Apple Pay gjithashtu ka udhëzime të reja për këtë vit 2016, Japonia, Brazili, Singapori dhe Hong Kong janë vendet e fundit ku Apple Pay do të mbërrijë këtë vit 2016 për përfitimin e përdoruesve të iOS në ato zona specifike.

Ky informacion është marrë 9to5Mac në mënyrë anonime dhe duke zbuluar hapat e ardhshëm të MasterCard në lidhje me këtë teknologji të pagesave mobile. Pikërisht ky informacion përfshin ardhjen e Apple Pay në Japoni, Brazil, Singapor dhe Hong Kong në fund të këtij viti 2016 me mbështetjen e MasterCard, në të njëjtën mënyrë që American Express po udhëheq zgjerimin e Apple Pay në zona të tjera. Një tjetër nga vendet e përfshira në këtë raport është Kanada, pikërisht një nga vendet ku mund të përdorni Apple Pay vetëm falë shërbimit të ofruar nga American Express.

FEu gjatë muajit tetor kur Tim Cook foli për ardhjen e Apple Pay në Spanjë, edhe pse duket gjithnjë e më shumë një shaka sesa një realitet, pasi që atëherë kjo mundësi as nuk është përfolur. Ndërkohë, të gjitha lansimet e Apple Pay duket se janë shtyrë për në fund të vitit, me pak fjalë ata do t'i shpallnin ato së bashku me iPhone 7, një fakt që është plotësisht i pakuptueshëm, pasi Apple po shet një pajisje që përfshin një teknologji që përdoret për një vit e gjysmë tani. Ne do të vazhdojmë të presim, nuk kemi zgjidhje tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Marcos Valcárcel dijo

    Shtë një artikull mjaft pesimist në lidhje me mbërritjen e ayPay në Spanjë. Në tetor Tim Cook tha se do të mbërrinte në 2016, herët për të qenë më specifik. Apple nuk po zbulon shumë informacion në lidhje me evolucionin e këtyre proceseve dhe njoftimi për mbërritjen e tyre në Spanjë do të përputhej në mënyrë të përsosur me ngjarjen që ata supozohet të mbajnë në mars. Unë kam besim se Caixabank ose BBVA, për të dhënë shembujt më aktivë në drejtim të adoptimit të teknologjive të reja, do të marrin pjesë në Apple Pay këtë vit. Caixabank sapo ka njoftuar në MWC se do të ishte banka e parë spanjolle që do të punojë me Samsung Pay, pak a shumë e njëjtë me Apple Pay. Unë supozoj që Caixabank do të ndjekë gjurmët e paraardhësve të saj amerikanë si Chase ose Bank of America dhe nuk do të jetë në anën e Samsung ose Apple, por do të pranojë të dy sistemet. E përsëris, unë jam mjaft optimist për mbërritjen (pothuajse të afërt) të Apple Pay në Spanjë.