Apple Pay do të vijë në Meksikë shumë shpejt

Apple Pay

Lajm i mirë për vëllezërit tanë në anën tjetër të pellgut, me sa duket lajmet në aplikacionin Wallet tregojnë se Apple Pay do të fillojë menjëherë në Meksikë. Sipas disa përdoruesve, ata kanë qenë në gjendje të integrojnë kartat e tyre në Apple Pay përmes aplikacionit në një mënyrë normale, edhe pse me sa duket ka qenë vetëm për një periudhë të shkurtër kohe. Sidoqoftë, këto lloj aktivizimesh zakonisht janë parathënia e fillimit zyrtar. Apple Pay po vjen në Meksikë shumë shpejt, prandaj është koha e mirë të njiheni me sistemin.

Përdoruesit e Banregio kanë qenë në gjendje të përfshijnë kartat e tyre në Wallet, megjithatë, për këtë ata u është dashur të rregullojnë rajonin e pajisjeve të tyre në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vend të Meksikës. Disa përdorues madje kanë kontaktuar me degët e bankave të tyre ku kanë konfirmuar se mund të përdorin kartat, Sidoqoftë, ky lansim nuk është zyrtar dhe ende nuk ka të dhëna që i referohen asaj në faqen e internetit Apple Pay Mexico ose në bankat e prekura nga ky miratim i hershëm i sistemit. Siç ndodhi në atë kohë me Banco Santander në Spanjë, Apple mund të ketë arritur një marrëveshje me Banregio për të ofruar shërbimin ekskluzivisht për një kohë.

Kjo kohë u zgjat "shumë" në Spanjë, megjithatë sot është sistemi më i përdorur i pagesave pa kontakt menjëherë pas vetë kartave fizike. Ne e shohim të çuditshme që Apple po kërkon kaq shumë kohë për të bashkëpunuar me bankat në Meksikë Për të ofruar shërbimin në një vend ku kartat e kreditit pa kontakt janë integruar plotësisht në shoqëri, ne imagjinojmë se arsyet do të kenë diçka të bëjnë me presionet e Apple për sa i përket honorareve dhe fitimeve me çdo transaksion. Ne do të jemi të vëmendshëm ndaj fillimit zyrtar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.