Apple Pay shton 40 banka të reja para se të mbërrijë në Spanjë dhe Francë

pagesa e mollës

Apple vazhdon të zgjerojë atë që po bëhet metoda më e popullarizuar e pagesës pa kontakt dhe celular në Shtetet e Bashkuara. Ne konkretisht themi vendi i Amerikës së Veriut sepse është praktikisht i vetmi shtet ku ky sistem ka ndonjë dobi. Edhe pse është gjithashtu i pranishëm në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Australi, përdorimi i tij është i kufizuar në disa banka dhe gjithashtu në shuma qesharake. Sidoqoftë, rritja, megjithëse është gradualisht, nuk ndalet. Kohët e fundit Apple ka shtuar dyzet njësi të reja të pajtueshme me Apple PayShpresojmë që njoftimi tjetër i ngjashëm me këtë që bëjmë është t'ju informojmë se Apple Pay është tashmë në Spanjë.

Tani i bashkëngjisim këto dyzet institucione të reja krediti, kështu që nëse jeni amerikan ose anglez, mbase më në fund mund të keni mundësi të përdorni metodën e pagesës mobile të Apple, ndërkohë në Spanjë ne jemi akoma duke pritur:

 • Unioni Federal i Kredive ABNB
 • Banka e dobishme
 • Banka Qendrore & Trust Co.
 • Banka Qendrore e Qarkut Jefferson
 • Unioni Federal i Kredive Chartway
 • Banka e Kursimeve Chicopee
 • Banka e Tregtisë e Uashingtonit
 • Commonwealth Bank & Trust
 • Gur themeli i kompanisë
 • Banka e Komunitetit
 • Banka Cortrust
 • Unioni i Kredive të Punonjësve Kimikë Dow
 • Unioni Federal i Kredive i Universitetit Duke
 • Banka e këmbimit
 • Fannie bank
 • Banka e Parë Elektronike
 • Banka e Parë e Shtetit dhe Kompania e Mirëbesimit
 • Banka Kombëtare Guadalupe
 • Bashkimi Federal i Kredive Heritage Grove
 • Bashkimi i Kredive të Komunitetit të Trashëgimisë
 • Bashkimi Federal i Kredive të Komunitetit Jackson
 • Unioni i Kredive KALSEE
 • Banka Kitsap
 • Bashkimi Federal i Kredive Edukative Lake County
 • Banka e Lakeland
 • Lone Star State Bank i Teksasit Perëndimor
 • Unioni Federal i Kredive i Luizianës
 • Bashkimi i Kredive Mainstreet
 • Monroe Bank & Trust
 • Bashkimi i Kredisë së Ndërsjellë
 • Unioni Federal i Kredive i Edukatorëve Nassau
 • Banka Era e Re
 • Shoqata Federale e Kredive e Shoqatës së Shtypit të Karolinës së Veriut
 • Banka e Komunitetit Veriperëndimor
 • Opsioni 1 Unioni i Kredive
 • Unioni Federal i Kredive Otero
 • Plains Capital Bank
 • Unioni i Kredive Richfield Bloomington
 • Instituti i Sanfordit për Kursime
 • Banka e qytetit dhe e vendit
 • Banka Trinity
 • Bashkimi Federal i Kredive Financiare TruStone
 • Unioni Federal i Kredive Tulsa
 • Banka Kombëtare e Virxhinias
 • Unioni Federal i Kredive West-Aircomm
 • Kursimet Federale Yakima

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xhuxh dijo

  Nuk do ta kisha imagjinuar kurrë që ka kaq shumë banka.