Apple Pay shton banka të reja në Kinë dhe Shtetet e Bashkuara

mollë-paguaj-uk

Ndërsa përdoruesit nga vendet e tjera ne jemi akoma duke pritur mbërritjen e Apple Pay në vendin tonëNë Shtetet e Bashkuara dhe Kinë, numri i bankave dhe institucioneve financiare që ofrojnë mbështetje përmes kartave të tyre për Apple Pay vazhdon të zgjerohet, edhe pse siç është e dukshme me një normë shumë të ndryshme, duke marrë parasysh që Apple ka kaluar pak më shumë se një muaj në Kinë dhe bisedimet janë më të ngadalta se zakonisht.

Me këtë rast, Apple ka marrë mbështetjen e tre bankave të reja në Kinë:

 • Banka Everbright e Kinës
 • Banka Huaxia
 • Ping Një Bankë.

Ndërsa në Shtetet e Bashkuara ka 48 institucione financiare që i janë bashkuar kësaj forme të pagesave elektronike që ka funksionuar për një vit e gjysmë në vend:

 • Advantage One Union Credit
 • Banka aleate
 • Banka e Shkrirë
 • Unioni i Parë Federal i Kredisë Amerikë
 • Unioni Federal i Kredive Awakon
 • Banco do Brasil Americas
 • Banka e Internetit USA
 • Bashkimi i Kredive BrightStar
 • Qytetarët Banka Kombëtare
 • Banka CNB
 • Bashkimi Federal i Kredive të Komunikimit
 • Banka Darien Rowayton
 • Banka e Kursimeve El Dorado
 • Unioni i Kredive Envista
 • Banka e Besnikërisë
 • Banka e Parë e Përbashkët
 • Banka e Parë e Tregtarëve
 • Banka e Parë Perëndimore
 • Banka Firstar
 • Florida Community Bank - Shoqata Kombëtare
 • Forcht Bank NA
 • Banka e Qarkut Frederick
 • Grand Rapids Banka e Shtetit
 • Banka e vendlindjes së Corbin Inc.
 • Horizont Banka 
 • Unioni i Kredive të Gjirit të Lirisë
 • Bashkimi i Kreditit të Shtetit Maine
 • MB Financiar
 • Unioni i Kredive të Komunitetit të Qarkut Monroe
 • Banka e Qytetit Mound
 • Unioni i Kredisë Veriore
 • Banka e Kursimeve në Norvegji
 • Unioni Federal i Kredive NSWC
 • Banka Ozark
 • Unioni Federal i Kredive Rainbow
 • Banka e Besimit
 • Banka e Republikës
 • Banka Rock Canyon
 • Rockford Bank dhe Trust
 • Banka e Kapitalit Jugperëndimor
 • Unioni i Kredive të Samitit (në një vend të ri)
 • Banka e Teksasit
 • Banka e Parë e Teksasit
 • Bashkimi i Kredive të Punonjësve të Shërbimeve Komunale
 • Unioni i Kredive të Komunitetit UVA
 • Bashkimi i Kredive të Qarkut Ventura
 • Unioni i Kredive Arsimore Whatcom
 • Banka e Shtetit Winnsboro

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.