Apple Pay tani është në dispozicion në Zvicër

pagesa e mollës

Në fjalën e fundit kur Apple foli për Apple Pay dhe opsionet e pagesës që do të na sjellë macOS Sierra, kompania me bazë në Cupertino njoftoi vendet e ardhshme ku do të mbërrinte kjo teknologji pagese. Për të gjithë ndjekësit, banorë të Spanjës, të firmës ne ishim budallenj, Që disa muaj më parë, vetë Tim Cook njoftoi se Spanja do të ishte ndër ata që do të zgjidheshin për të marrë Apple Pay falë aleancës që ai kishte arritur me American Express për të sjellë këtë formë të re pagese në Spanjë, Hong Kong dhe Singapor. Rastësisht, këto dy vende tashmë kanë shijuar Apple Pay për disa javë në rastin e Singaporit dhe disa muaj në rastin e Hong Kong.

Apple shfaqi flamujt e vendeve ku Apple Pay do të arrijë në muajt e ardhshëm. Midis tyre ishte Zvicra, ku sapo zbarkoi platforma e pagesave dixhitale të Apple, dorë për dore me Visa dhe Mastercard. Për momentin, vetëm përdoruesit e Bonus Card, Corner Card dhe Swiss Bunkers mund të shtojnë kartat e tyre të kreditit dhe debitit në këtë platformë pagese.

Për momentin, një numër i madh biznesesh në vend janë tashmë të pajtueshëm me Apple Pay, midis të cilëve gjejmë Apple Store, Aldi Suisse, zogj, C&A, kioskë, LiDL, mobilezone, P&G Books, SPAR dhe TopCC. Por ato nuk janë të vetmet, pasi që në një të ardhme jo shumë të largët do të ketë më shumë biznese të pajtueshme me Apple Pay dhe platforma të tjera pagese pa kontakt. Një numër i madh i dyqaneve ata po azhurnojnë terminalet e tyre të jetë në gjendje të ofrojë këtë formë pagese për të gjithë klientët e saj, jo vetëm për përdoruesit e iPhone, por edhe për përdoruesit e shërbimeve të tjera të pagesave elektronike si Samsung, Mastercard, Visa ...

Tani për tani në Spanjë mund të presim vetëm të shohim nëse në fund të këtij viti jemi me fat dhe ne mund ta shijojmë këtë teknologji pagese. Ndoshta mund të dalim nga dyshimi në Keynote tjetër, në të cilin Apple do të prezantojë modelet e reja të iPhone dhe ndoshta Apple Watch 2 të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Seba dijo

    Sa herë që botojnë një lajm për pagën e mollës nuk e humbin mundësinë për të qarë sepse nuk ka mbërritur ende në Spanjë, ju lutem, viti nuk ka mbaruar as dhe ata qajnë si të çmendur kur arrin në një vend tjetër.