Përputhshmëri e plotë në Apple AirPods përmes Bluetooth

karikoni AirPods

Një nga dyshimet më të tmerrshme që ka sulmuar shumë përdorues kur bëhet fjalë për të parë AirPods ka qenë përputhshmëria e tyre. Nuk është hera e parë që Apple lëshon diçka që është fantastike, por vetëm në përputhje me mjedisin e saj të pajisjeve. Në këtë rast duket se ata kanë dashur të shërohen nga frika në këto kushte. AirPods, kufjet më inovative pa tel dhe të pavarura në treg, kanë pajtueshmëri të plotë me pothuajse të gjitha pajisjet në treg. Kjo hap një sërë mundësish për Earpods përtej mjedisit Apple, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar kufje me këto karakteristika.

Që AirPods do të jenë plotësisht në përputhje me iPhone, macOS dhe Apple Watch falë AirPlay është diçka për të cilën nuk dyshojmë për asnjë moment. Funksionaliteti i AirPods me llojet e tjera të pajisjeve që kanë vetëm një Bluetooth standard është ajo që na shkakton më shumë dyshime ose na shkakton. Dhe a është kjo Përputhshmëria e Bluetooth AirPods shkon përtej asaj që prisnimPo, sidomos duke njohur djemtë nga Cupertino. Këto kufje shumë të veçanta do të punojnë me çdo pajisje që ka Bluetooth, domethënë do të punojnë edhe me pajisje Android.

E vetmja gjë e dobët është se ne do të humbasim lidhjen NFC me kutinë, ajo çiftim në disa sekonda që Apple ofron vetëm me pajisjet Apple. Në këtë rast do të duhet të përdorim metodën klasike të çiftimit përmes kutisë AirPods dhe cilësimeve Bluetooth të pajisjes në fjalë. Me pak fjalë, është një lajm i mirë për Apple dhe për përdoruesit, pasi që këto kufje, çmimi i të cilave është brenda asaj që ofron tregu dhe shumë më lirë se disa alternativa (të tilla si Samsung), mund të duket një mundësi tërheqëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mr_edd hernandez dijo

  Sa më shumë që ata thonë në blog se është një çmim i mirë, se ka mundësi të tjera më të shtrenjta për atë që ata ofrojnë, se ky produkt i mollës është i mirë, karrot do të dalin gjithmonë duke qarë dhe duke thënë se ata mund të marrin diçka më lirë, këta njerëz duan kufje me cilësi të shkëlqyeshme në 40euros? 30? Shkoni të blini ato eBay për 8 euro

  1.    Vaderiq dijo

   Kam disa nga Sony me vlerë 60 dollarë, cilësi shumë të mirë audio, konstruksion shumë të mirë të bërë prej gome plastike dhe ato kalojnë në pjesën e pasme të qafës ose rreth qafës. 8 orë jetëgjatësi të baterisë, nfc dhe butonat për të rritur dhe zvogëluar volumin, të ardhshëm dhe të mëparshëm, fikni dhe telefononi ndihmësin. Ka një dritë treguese Led për baterinë, vibratorin dhe rezistencën ndaj ujit.

 2.   Nano dijo

  Ju lutemi provojini ato me një ipod nano (gjenerata e 7-të). Pajisja më e mirë për të shkuar në një shëtitje, drejtuar ... dhe ju vështirë se mund të dëgjoni mada ...

 3.   JAAC dijo

  Shtoni se artikulli thotë se airpod-et janë në përputhje me të gjitha pajisjet Bluetooth dhe kjo nuk është e vërtetë, sepse nuk janë të përputhshme nuk janë në përputhje me Ipod nano të vetë Apple dhe kanë Bluetooth, kështu që heto pak para se të thuash se janë të pajtueshme me gjithçka!