Rishikimi i çështjes Mophie Juice Pack Air për iPhone 6

La Bateri iPhone 6 Stillshtë akoma pika kryesore negative e celularit të Apple dhe megjithëse mund ta injorojmë këshilla për të rritur autonominë, E vërteta është se kapaciteti i baterisë së brendshme është ai që është dhe nuk mund të presim asnjë lloj mrekullie.

Për rastet në të cilat autonomia e iPhone është e pamjaftueshme për të arritur në fund të ditës, zgjidhja më e mirë është të blini një kasë si ajo Paketa e Lëngut Mophie Ajri që përveç mbrojtjes së pajisjes, ajo përfshin baterinë e vet të brendshme 2.750 mAh. Ne e kemi testuar atë dhe ne do t'ju tregojmë pro dhe kundër të këtij produkti.

Mophie Juice Pack Air për iPhone 6, përshtypjet e para

Mophie Juice Pack Air për iPhone 6

Disa kopertina të Mophie tashmë kanë kaluar nëpër duart e mia dhe Ajri i Paketimit të Lëngjeve për iPhone 6 nuk ka ndryshuar shumë nga varianti i tij iPhone 5 / 5s. Prodhuesi thjesht ka përshtatur formën e kutisë për të akomoduar linjat e telefonit të ri Apple por asgjë më shumë.

Prekja e kopertinës mbetet karakteristikë e Mophie, domethënë e a plastikë e butë mjaft e këndshme në prekje e cila gjithashtu ka efektin e mos rrëshqitjes. Ju tashmë e dini që iPhone 6 duket i rrëshqitshëm, kështu që me këtë rast, ai problem është zgjidhur edhe pse është gjithashtu e vërtetë që kjo fund është një magnet për gjurmët e gishtave dhe papastërtitë.

Mophie Juice Pack Air për iPhone 6

As sistemi për futjen dhe heqjen e iPhone nga kaseta Mophie Juice Pack Air nuk ka ndryshuar. Aksesori është i ndarë në dy pjesë, duke ofruar një sistem shinash përmes të cilit smartphone rrëshqet lehtë, duke u përshtatur në mënyrë të përsosur si në nivelin e lidhësve dhe butonave. Duhet thënë se pjesa e brendshme e kutisë gjithashtu ka atë prekje të butë, kështu që a priori, nuk ka mundësi të kruhet kaseta prej alumini të iPhone kur e përdorim atë së bashku me Mophie Juice Pack Air.

Mophie Juice Pack Air për iPhone 6

Në anën e pasme kemi një buton që aktivizon sistemi i matjes së autonomisë bazuar në katër LED, secila përfaqëson 25% të ngarkesës. Pranë tyre është një çelës që aktivizon ose çaktivizon baterinë e brendshme të Mophie Juice Pack Air.

Unë rekomandoj ta lini me aftësi të kufizuara dhe kur shohim që iPhone ka rreth 10-20% të autonomisë së mbetur, ne rrëshqasim çelësin në mënyrë që kaseta të fillojë procesin e karikimit deri në arritjen e 100%.

Paketimi i lëngjeve

Për të përfunduar me rishikimin fillestar të produktit, mund të shohim se nëse përdorim iPhone 6 së bashku me Mophie Juice Pack Air, do të duhet të përdorim një pajisje kabllo microUSB për të karikuar ose sinkronizuar celularin dhe bateria e brendshme e kutisë. Ne gjithashtu kemi mundësinë e përdorimit të Juice Pack Dock, një bazë karikimi Mophie që shitet veçmas dhe që rimbush terminalin përmes dy kontakteve metalike.

Më shumë autonomi për iPhone 6 tuaj

Mophie Juice Pack Air për iPhone 6

Tani le të arrijmë në atë që vërtet ju intereson,çështja Mophie ia vlen të blihet Juice Pack Air për iPhone 6? A sjell më shumë autonomi në celularin Apple? Le ta shohim.

IPhone 6 ka një bateri 1.810 mAh kapaciteti Si gjithmonë, varësisht nga përdorimi që bëjmë nga celulari, ai do të na zgjasë pak a shumë, por fatkeqësisht, për shumë njerëz nuk bie shumë ose shumë i drejtë. Kjo na detyron që të bëjmë pagesa të vogla sa më shpejt që të shohim një port USB falas, madje me siguri më shumë se një mbart një kabëll rrufe në portofolin ose zinxhirin e çelësave «nëse".

L Shtesa 2.750 mAh të siguruara nga çështja Mophie Juice Pack Air nuk janë pa kuptim. Po flasim për mënyrën se si mund të përfundojmë një cikël karikimi deri në 100% dhe madje edhe kështu, do të kishim edhe 940 mAh të tjera për të rimbushur 50% të tjera më shumë. Duke supozuar që bateria iPhone 6 zgjat një ditë, duke përdorur këtë rast mund ta rrisim deri në 2,5 ditë.

Mophie Juice Pack Air për iPhone 6

Padyshim, kjo llogari është shumë e thjeshtë dhe nuk merr parasysh shumë faktorë që mund të ndryshojnë, për të mirë ose për të keq, autonominë totale të celularit. Mophie tregon se kaseta e saj dyfishon autonominë që ofron iPhone 6 Si standard, megjithatë, në testet e mia këto vlera janë tejkaluar në mënyrë të qetë.

Kur bateria e brendshme e kutisë nuk ka më kapacitet, ne do të përdorim portin microUSB ose stacionin e kompanisë për të filluar rimbushjen. Parazgjedhur i jepet përparësi rimbushjes së iPhone dhe më pas bateria Mophie Juice Pack Air.

Negativ

Mophie Juice Pack Air për iPhone 6

Si gjithçka në këtë jetë, gjithmonë ka pika negative Vlen të përmendet dhe në rastin e çështjes Muffie Juice Pack Air nuk mund të ishte ndryshe.

Ne kemi një bateri të madhe brenda kutisë dhe si mund të ishte ndryshe, kjo dëmton transportueshmërinë e lëvizshme. Shtojmë gati 100 gramë peshë dhe përmasat e tij bëhen 7,41 x 15,49 x 1,54 cm krahasuar me 6,7 x 13,81 x 0,69 cm që iPhone 6 ka pa kasetë. Përkundër kësaj, mëngë Mophie është një nga më kompakte në industrinë e saj.

Mophie Juice Pack Air për iPhone 6

Ky është adaptori (i përfshirë si standard) që do të duhet të përdorim për kufjet me lidhës L.

Një aspekt tjetër negativ është nxehtësia. Ju tashmë e dini që gjatë rimbushjes së baterisë, iPhone 6 ka tendencë të nxehet pak mirë, që nxehtësia brenda xhepit të pantallonave nuk është shumë e këndshme dhe gjithashtu, ftohja zero që ekziston vetëm e përkeqëson këtë problem. Për ta shmangur këtë, është më mirë të rimbushni celularin në ato momente që po e përdorim ose kur është në një tavolinë.

Ky është çmimi që duhet të paguani për të patur një autonomi shumë më të madhe në iPhone 6.

Konkluzione

Mophie Juice Pack Air për iPhone 6
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
127,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 75%

rekuizitë

 • Dyfishon autonominë e iPhone
 • Projektimi dhe përfundimet

Contras

 • Bëhet pis shumë lehtë
 • Nxehtësia e gjeneruar gjatë karikimit është e bezdisshme
 • çmim

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xhoni hehehe dijo

  Unë jam me atë të bardhën për një muaj dhe përfundimi im është i ndryshëm.
  Unë gjithmonë e lë iPhone duke u ngarkuar, pasi do të harxhoj baterinë, që ta tërheq atë nga kutia dhe kështu bateria mobile nuk konsumon ciklet e ngarkimit. E bardha është me shkëlqim, kështu që i reziston fërkimit shumë më mirë, megjithëse gjithashtu rrëshqet më shumë.
  Pjesa e mbylljes është projektuar shumë dobët. Në modelin e mëparshëm kishte një vrimë që të mund të lëvizte butonin për të heshtur iPhone, por në këtë ata kanë vendosur butonin e tyre që «supozohet se përshtatet» kur vendos mbylljen, por unë kurrë nuk kam pasur sukses, kështu që çdo koha kur duhet ta hesht, duhet të hiqni bllokimin.
  Mezi nxehet gjatë karikimit, e mbaj gjithmonë në xhepin e pantallonave dhe dëgjoj muzikë.
  Ashtë një blerje e shkëlqyeshme nëse nuk ju shqetëson pesha dhe dimensionet. Në muajin që kam qenë, vetëm nja dy ditë më ka mbaruar bateria në këtë rast dhe kthehem në shtëpi me 100% në iPhone

 2.   Ther dijo

  Unë e kam pasur dhe e kam kthyer. Vëllimi dhe pesha që shton është e padurueshme. IPhone është dizajnuar të jetë shumë i hollë dhe i lehtë, dhe është shumë mirë të ndihesh ndërsa vjen. Kur e vendosni brenda kësaj gjëje, bëhet diçka shumë ndryshe. Unë nuk rekomandoj asgjë. Në vend të kësaj, unë sugjeroj, nga e njëjta markë, këtë produkt, i cili vjen me kabllon e integruar të rrufesë, dhe që ekziston në kapacitete prej 3000 dhe 5000 mAh:

  http://store.apple.com/es/product/HH132ZM/A/bater%C3%ADa-powerstation-plus-3x-con-conector-lightning-de-mophie

 3.   Korrik dijo

  Përshëndetje të gjithëve, unë tashmë e njoh mirë markën, e kam përdorur në iPhone tim të mëparshëm (5s), kam pasur dyshime në fillim se si të përfitoja sa më shumë prej tij, në udhëzimet që sjell brenda kutisë ata rekomanduan aktivizimin e karikoni sapo bateria Mobile të arrijë 20%, unë ndoqa këtë hap për disa muaj, por më pas vendosa të provoj një mënyrë tjetër, të karikoj iPhone në 100% dhe kutinë / baterinë në 100% dhe ta aktivizoj nga fillimi, rezultati ishte e mrekullueshme, nuk e di Nxehte celularin fare (qe nese do te ndodhte kur aktivizonit karikimin kur ka 20% te baterise ne celular) dhe gjithashtu nuk perdorte baterine e brendshme gjate gjithe dites keshtu ciklet e karikimit të baterisë së lëvizshme zvogëlohen, duke vonuar numërimin e plotë të ciklit të karikimit.
  Sot kam një iphone 6, dhe mos hezitoni të blini kutinë / baterinë nga mophie, (ajo për iphone 5s dhe ajo për iphone 6 janë 120%), përsëri u habita që kur e aktivizova këtë rast në 08 : 00 am dhe e vështirë Deri në orën 23:00 pasdite, përdorni të dy rrjetet Wi-Fi dhe 3G, unë nuk përdor 4G pasi që konsumon më shumë bateri sesa kam nevojë dhe më shumë të dhëna celulare gjithashtu (shembull: nëse dua të shoh një video por kam një lidhje të gabuar ose nuk më pëlqen Kjo, kur vendos të ndaloj së shikuari atë, ndoshta me rrjetin 4G, kjo tashmë është plotësisht e shkarkuar, duke humbur kuotën time të të dhënave dhe padyshim edhe baterinë).
  Duke u kthyer te konsumi i energjisë, unë shkarkova nga rrjeti Wi-Fi, 300 këngë përafërsisht, ato që ishin në renë time icloud dhe kam përdorur mesazhe WhatsApp pothuajse tërë ditën plus kontrolloni Facebook dhe hapa disa faqe në safari, ishte një përdorim më shumë Kjo është e mjaftueshme për të përcaktuar se sa i dobishëm është, unë rekomandoj që gjithashtu mbron nga gunga dhe rënia, 5s u ruajt disa herë në sajë të kësaj kasë / baterisë dhe shpresoj që 6 të funksionojnë me të njëjtin fat. Unë jam mirënjohës për 3.300 mah që mophie sjell.

  Me pak fjalë, unë ju rekomandoj që të karikoni iphone tuaj në 100%, të karikoni kutinë / baterinë tuaj në 100% dhe ta aktivizoni që nga fillimi.

  ps: e zeza është shumë më praktike për të mbajtur dorën, nuk rrëshqet lehtë, e bardha është shumë e rrëshqitshme por shumë më e bukur.

 4.   Efrain një peniche gorocica dijo

  Unë mund t'ju them se është një .miarda ak nuk funksionon siç publikojnë dhe NUK përputhet me garancinë, imi nuk e ngarkon më iPhone-in tim. 6. Ju merrni legjendën k nuk e njeh atë për të mos qenë origjinale që nga azhurnimi i 05 Prillit 2016 me vetëm tre muaj përdorim të markës mophie