Apple Fitness + përshtatet duke filluar stërvitje për gratë shtatzëna dhe të moshuarit

Ushtrime të reja në Apple Fitness +

El Apple Rights Watch Ajo ndaloi së qeni një vegël e thjeshtë brenda koleksionit Apple për t'u pozicionuar si një pajisje që përmirëson cilësinë e jetës së njerëzve. Përveç kësaj, me fillimin e palestrës virtuale në Big Apple Apple Fitness +, përdoruesit që banojnë në vendet ku janë tashmë të disponueshëm mund të marrin pjesë në seanca stërvitore për sporte, intensitete dhe ritme të ndryshme që lidhen me nivelin e aftësisë fizike. Disa orë më parë ata njoftuan stërvitje të reja për gratë shtatzëna dhe njerëzit e moshuar. Një lëvizje e mirë nga ata nga Cupertino për t'u përpjekur të mbulojnë të gjitha nevojat e përdoruesve të mundshëm të palestrës virtuale që gjithashtu shton stërvitje të reja për sporte të ndryshme dhe trajnerë të rinj personalë me kë të stërvitet.

Ushtrime për njerëz të moshuar dhe gra shtatzëna, e reja nga Apple Fitness +

Apple Fitness +, shërbimi i parë i fitnesit i ndërtuar rreth Apple Watch, po paraqet edhe më shumë mënyra për ta bërë palestrën mirëpritëse dhe gjithëpërfshirëse për të gjithë me stërvitje të reja të dizajnuara posaçërisht për shtatzëni dhe të moshuar, si dhe stërvitje të ndryshme të reja me intensitet të lartë të yogës (HIIT) dhe stërvitje forcë për fillestarët. Këto stërvitje janë krijuar për të ndihmuar përdoruesit të zhvillojnë vetëbesim në stërvitje, pavarësisht nga niveli i tyre i fitnesit, nëse ata janë duke filluar, provojnë diçka të re ose kthehen në ushtrime për herë të parë pas një kohe të gjatë. 

L stërvitje për gratë shtatzëna Apple Fitness + do të drejtohet nga nëna e ardhshme Betina Gozo dhe nënat Emily Fayette dhe Anja García. Manzana siguron që këto stërvitje të reja 10-minutëshe janë krijuar që të bëhen lehtësisht dhe shpejt në çdo tremujor të shtatzënisë dhe veçanërisht me çdo gjendje fizike e gruas shtatzënë. Përveç kësaj, pjesa tjetër e stërvitjeve brenda platformës mund të zvogëlohet në intensitet për të qenë në gjendje t'i çiftosh në këto stërvitje të reja. Disa trajnime kanë për qëllim njerëzit që kërkojnë kujdes të veçantë shoqëror dhe shëndetësor.

Artikulli i lidhur:
Apple Fitness +, një shërbim fitnesi i orientuar në Apple Watch

Ata gjithashtu shtohen stërvitje të reja për njerëzit e moshuar Drejtuar nga Molly Fox, Gregg Cook, Dustin Brown, Bakari Williams dhe John González. Secili specializohet në një lloj sporti: forcë, yoga, HIIT, vallëzim, etj. Ata sigurojnë se këto 8 stërvitje të reja Ato kryhen me një trap të vogël ose me peshën tuaj trupore. Pra, nuk nevojitet shumë material, përveç që Apple Watch të jetë në gjendje të koordinojë me platformën, është e qartë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.