Pamja e vërtetë e AirTags, sipas Prosser

AIRTAG

Jon Prosser, zbuluesi i njohur i thashethemeve të Apple, na befasoi sot me një jep pamjen reale kjo do të ketë gjurmuesit e përfolur të AirTags që duket se më në fund do të jemi në gjendje të shohim dhe blejmë para fundit të vitit.

Prosser Kohët e fundit ai po na jep një gëlqere dhe një rërë, kështu që do të duhet të presim për të parë nëse ato janë vërtet ato që thotë ai. A priori ai buton i madh që zë pothuajse të gjithë sipërfaqen e pajisjes nuk e shoh. Mund të shtypet lehtë gabimisht nëse e mbajmë në xhep, ose brenda një çante ose çantë shpine. Do ta shohim.

Përmes kanalit në YouTube Front Page Tech, zbuluesi i mirënjohur Jon Prosser ka ngarkuar një video duke shpjeguar se çfarë Ne mund ta shohim në fjalën kryesore të Apple nesër pasdite. Brenda tij ai na tregon se si (sipas tij) gjurmuesit e rinj të Apple, AirTags.

Shpjegoni që interpretuesit e treguar në video përputhen me modelin aktual të fjalës AirTags. Ai shpjegon se ka parë gjurmues të tillë në video reale, të cilat nuk mund t'i postojë për të mbrojtur burimet e tij në zinxhirin e furnizimit të pajisjes në fjalë.

Aty thuhet se nuk ka asnjë logo të Apple në pjesën e përparme të pajisjes dhe të gjitha informacionet e produktit shfaqen në një disk prej argjendi me shkëlqim në pjesën e pasme. Produkti përfundimtar thuhet se është 'pak më e madhe se një kapak shisheje".

Përfundon me detajimin e AirTag Nuk do të sjellë ndonjë sistem unaze ose ankorimi. Ajo vjen në një rast të vogël lëkure. Do të ketë një pajisje shtesë për të futur AirTag në një rast me një unazë dhe kështu ta shndërrojë atë në një unazë çelësi.

Ndoshta neser Apple e paraqet atë në fjalën tuaj kryesore. Nëse është kështu, do të shohim nëse shoku Prosser kishte të drejtë, apo thjesht pak i humbur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.