Panele mini-LED për iPad dhe MacBooks deri në fund të vitit 2020

Ekranet janë protagonistët në thashethemet e këtyre javëve dhe është se përveç madhësive të ndryshme të ekranit flitet edhe për ardhjen e mini-LED në iPad Pro dhe MacBook 12,9 inç. Nuk ka të dhëna konkrete kur përqendrohemi në matjet e ekraneve, por është e vërtetë që mini-LED mund të imponohet në panelet OLED.

Kjo është diçka që mbetet për t'u parë dhe është se sot iPad dhe Mac vazhdojnë të shtojnë atë shfaqje kristali të lëngët (LCD) duke lënë OLED për iPhone dhe Apple Watch. Kjo nuk do të thotë që së shpejti do të shohim një ndryshim dhe është pikërisht ajo që paralajmërojnë analistë si Ming-Chi Kuo dhe media si DigiTimes.

Monitorët, iPad dhe MacBook deri në fund të vitit 2020 me mini-LED

Bastet në këtë lloj ekranesh në situatën aktuale mund të jenë të rrezikshme dhe është se prodhimi i këtij lloji ekranesh mund të jetë diçka ndryshe nga OLED që tashmë është shumë më e punuar, në çdo rast panelet mini-LED do të implementoheshin sipas kësaj thashetheme në Vëzhguesit Pro Display XDR, në iPad me madhësi të ndryshme, por vetëm për MacBook dhe iPad Pro 12,9 inç do të jenë në dispozicion deri në fund të vitit.

Nga ana tjetër, zbatimi i këtij lloji të panelit mund të ofrojë disa avantazhe dhe disavantazhe të tjera në pajisje, e sigurt është se hollësia e këtyre paneleve mini-LED do të thotë se ata kanë më shumë hapësirë ​​për të shtuar më shumë bateri dhe performancë në drejtim të konsumit të baterisë do të ishte shquar para OLED. Ne kemi qenë duke parë detaje për këtë lloj paneli për një kohë të gjatë dhe më në fund duket se deri në fund të këtij viti mund të kemi të parat në disa pajisje të kompanisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.