Pangu lëshon versionin anglisht të jailbreak për iOS 9.2-9.3.3 por

jailbreak-ios-9.2-9.3.3-anglisht

Të Dielën e kaluar dhe disa orë para se të njoftonte se ekipi Pangu do të shpallte një lajm të mirë, ata lëshuan versionin e parë të jailbreak për pajisjet 64-bit me një version iOS midis 9.2 dhe 9.3.3. Ky program, i cili ishte në kinezisht, është i ndryshëm nga ai që jemi mësuar pasi që nëse rifillojmë ose fikim iPad-in tonë, ai do të çaktivizohet. Për fat të mirë ne mund ta aktivizojmë atë përsëri direkt nga pajisja pa pasur nevojë të përdorim një PC (ata lëshuan vetëm një version për Windows). Pesë ditë pas kësaj nisje, e njëjta skuadër kineze sapo ka lëshuar softuerin e nevojshëm për jailbreak, por këtë herë në anglisht por në një mënyrë që nuk e kishim parë më parë.

kjo jailbreak i ri arrin në formatin .ipa (formati i përdorur nga aplikacionet iOS) dhe kërkon që të kemi të instaluar versionin desktop të Cydia Impactor të jetë në gjendje të nënshkruajë këtë skedar dhe kështu të jetë në gjendje ta instalojë atë në iPad tonë. Pangu, në udhëzimet e instalimit të postuara në faqen e tij të internetit, thotë se ky aplikacion nuk mbledh të dhëna në lidhje me Apple ID-në tonë. Në versionin kinez të këtij jailbreak ishte e nevojshme të fusnim emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tonë, një proces që hodhi poshtë shumë përdorues që preferuan të vazhdonin pa qenë në gjendje të shijonin jailbreak para se dikush të merrte kontrollin e llogarisë sonë dhe të fillonte të blinte aplikacione, filma, video në llogari të kartës sonë të kreditit.

Por problemi është se nëse nuk kemi një llogari zhvilluesi të paguar, ajo do të ndalet së funksionuari pas 7 ditësh, kështu që ajo që Pangu ka nisur është me të vërtetë një autentike ... ju mund të plotësoni elipsin me mbiemrin që ju pëlqen më shumë. Sidoqoftë, nëse kemi një llogari zhvilluesi, mund ta përdorim këtë jailbreak për një vit. Unë kam komentuar tashmë në raste të mëparshme, por kjo tregon, edhe një herë, se djemtë nga Pangu nuk e kanë idenë se çfarë po bëjnë duke u bazuar në kohën që u desh për të nisur këtë jailbreak dhe duke parë marrëzitë që po i bënin që përdoruesit të mund të shijojnë jailbreak pa komplikime ose kufizime. Kjo me evad3rs nuk ndodhi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   lacreeparasubirelvid dijo

  Ignacio Unë imagjinoj që Jailbreak-u juaj është më i mirë se ai i Pangu, nga mund ta shkarkojmë?

  1.    Ignacio Lopez dijo

   Nëse thoni se kjo është për shkak se nuk e keni lexuar mirë artikullin.

 2.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  «Kjo tregon, edhe një herë, se djemtë nga Pangu nuk e kanë idenë se çfarë po bëjnë duke u bazuar në kohën që u desh për të nisur këtë jailbreak dhe duke parë marrëzitë që po bën në mënyrë që përdoruesit të mund të shijojnë jailbreak pa komplikime ose kufizime."
  Dhe po i paguan për mundin e tyre ????
  Sa mirënjohje e keqe dhe çfarë artikulli i neveritshëm!
  Sikur të ishte e lehtë zhvillimi ... Dhe bëj një thyerje jailbreak ose të ta them!
  Më shumë respekt për punën FALAS të të tjerëve, më pak ankesa, më shumë përulësi dhe vlerësim.
  Nëse je kaq i mirë, pse nuk e bën jailbreak?
  Ata më çmendin njerëz të tillë !!!!!!

  1.    Ignacio Lopez dijo

   Një tjetër që nuk e ka lexuar artikullin dhe gjithashtu i nxjerr gjërat jashtë kontekstit. "Kjo me evad3rs nuk ka ndodhur" është në të njëjtin paragraf të tekstit që ju keni nxjerrë. Kur evad3rs ishte përgjegjës për ta bërë atë ai kurrë nuk bëri një shishe të këtij lloji, kurrë. Gjithashtu, që kur njerëzit Pangu punuan falas? A mendoni se ata nuk bëjnë fitim nga çdo ndërprerje e burgut? Askush nuk punon për dashurinë e artit, askush. Gjithashtu, nëse e konsideroni se ky jailbreak është fantastik, nuk i keni provuar ato të mëparshmet. Gjithashtu, nuk jam i vetmi që mendoj se këta njerëz nga Pangu po shkojnë keq e më keq.

 3.   Ignacio Lopez dijo

  Një tjetër që me sa duket nuk e ka provuar jailbreak-un që bënë evad3rs.

 4.   Xox dijo

  Për mua evad3rs ishin më të mirët nga të gjithë .. Pantyhose ka bërë një punë të shkëlqyeshme, por nëse e krahasoni me atë që është përmendur tashmë, ata janë të shkurtër

 5.   Jezus Betancourt dijo

  Pangu është një e vërtetë ... mbusheni atë me mbiemra me tehe të mprehta.

 6.   Xavier dijo

  Pajtohem me disa komente të postuara këtu. Mbi këtë ata marrin mundimin të na japin një burg për të cilin ne nuk paguajmë asgjë, me orë dhe orë punë prapa ... ka disa që ua japin atyre Unë nuk di çfarë dhe shkruaj një artikull nga maja e Olimpit duke kritikuar mënyrë joproporcionale dhe të keqe ndaj atyre të Pangu. Unë e imagjinoj veten anasjelltas, duke qenë dikush nga Pangu dhe duke lexuar këtë shënim dhe duke menduar se ky Ignacio i sigurt do të ketë bërë mirë në jetën e tij për të dhe për të tjerët! Një banjë përulësie këtu! Dhe nëse ata nga Evad3rs janë kaq të mirë (siç janë, sigurisht), si mund të mos marrin një burg, ata do ta pëlqejnë këtë këtë Ignacio ...