Parrot RNB6, një marrës i ri CarPlay për makinën tuaj

Papagalli RNB6 është emri i një marrësi të ri CarPlay që është zbuluar për CES 2015 i mbajtur në Las Vegas këto ditë.

Pajisja është menduar dhe dizajnuar të instalohet në 90% të makinave që ekzistojnë sot, të paktën kështu pretendon prodhuesi. Kërkesa e vetme për të qenë në gjendje ta integrojë atë në pultin e automjetit është të kesh një 2-DIN i zbrazët të jetë në gjendje të vendosë këtë Parrot RNB6 që është pajisur me një Ekran me prekje 7 inç, Rezolucioni 720p dhe një panel IPS.

Si një qendër e mirë argëtimi për veturat, ajo gjithashtu përmban një përforcues audio prej katër kanalesh që siguron 55W energji për secilin prej tyre. Një tjetër aksesor interesant është i tij kamera me kënd të gjerë Me rezolucion 1080p që ka teknologjinë "Super HDR" për të regjistruar siç duhet edhe në situata me kontrast të lartë të dritës.

Duke u përqëndruar në pjesën e softuerit, ky Parrot RNB6 ekzekuton një Version i personalizuar i Android 5.0 në sajë të së cilës ne mund të luajmë përmbajtje multimediale, të përdorim GPS, të flasim në telefon, të kemi ndihmë për parkim dhe pajisje të tjera gjatë ngasjes.

Nëse lidhim iPhone-in tonë me Parrot RNB6, atëherë sistemi do të bëhet një Marrësi Apple CarPlay në mënyrë që të mund të shijojmë ndërfaqen që Apple ka krijuar për t'u përdorur në vetura, duke qenë në gjendje të shijojmë aplikacionet që janë të pajtueshme sot ose Siri, ndihmësi që premton të bëhet një bashkë-pilot ideal ideal për detyra të caktuara.

Në rast se vendosim të bëjmë hapin nga iOS në Android, Parrot RNB6 gjithashtu mbështet Android Auto, konkurrenca e drejtpërdrejtë e Apple CarPlay.

ende ne nuk e dimë datën apo çmimin lançimi i Parrot RNB6 por duket shumë mirë. Nëse keni mundësinë të shkoni në CES, atje mund të kallajoni me të çdo gjë që dëshironi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.