Parrot shpall Bebop Drone 2, tani me më shumë autonomi

Parrot Bebop Drone 2

Parrot kohët e fundit ka njoftuar versionin e ri të dronit të saj komercial, Bebop 2. Bebop i Parrot ishte droni që mori përsipër nga i famshmi AR. Droni nga e njëjta kompani, tha se droni vendosi një prirje dhe ishte një nga më të njohurit në këtë modë në rritje të vëzhguesve të qiellit.

Me ardhjen e DJI dhe modelit të saj Phantom në treg, Parrot pa një goditje serioze që i erdhi dronit të tij të kufizuar dhe joprofesional «AR.Drone», për atë arsye ata vendosën të shkojnë një hap më tej dhe ta rimendojnë përsëri për tregun e ri po del.bëra rrugë.

Rezultati i kësaj ishte Bebop Drone, një dron i nivelit të lartë, në vijën midis një lodre dhe një droni profesionist, një pajisje me performancë të lartë dhe me kosto të ulët, dhe për të shkuar edhe më larg nga Parrot ata krijuan Kontrolluesi i Qiellit, një aksesor që lejoi kontrollimin e dronit duke përdorur 2 levë, përdori një antenë për të arritur një distancë më të madhe (deri në 2 kilometra) dhe madje lejoi lidhjen e syzeve FPV në mënyrë që të mund të shihnim nga dora e parë gjithçka që droni ynë shihte nga qielli .

Bebop Drone përfshinte një Kamera e përparme 14MP të aftë për të regjistruar video në FullHD 1080p me një 180º këndi i shikimit dhe një sistem i sofistikuar i stabilizimit të imazhit, duke përzier softuer dhe pajisje, prodhoi video dhe foto fantastike.

Parrot Bebop Drone 2

Me pak fjalë, një dron brenda mundësive të të gjithëve që hapi dyert për atë që vetëm disa mund të bënin, dhe tani me bebop 2 Ata shkojnë përtej.

Duke llogaritur në tërheqjen kryesore të këtij produkti, i cili është që të mund të kontrollohet nga smartphone-i ynë me aplikacionin Fluturimi Falas 3, familja Bebop gjithmonë ka ardhur për t'i bërë gjërat më të lehta për ne, falë aplikacionit të tyre dhe GPS i integruar Nga droni mund të shijojmë edhe planet e fluturimit ku shënojmë se ku dëshirojmë të lëvizë dhe makina pilot do të kujdeset vetëm për itinerarin.

Bebop Drone 2 ka të njëjtat funksione si paraardhësi i tij, megjithatë përqendrohet në përmirësimin e një pike të dobët të këtyre pajisjeve, autonomi, ndodh 15 deri në 25 minuta, gati gjysmë ore fluturimi dhe shpejtësia e tij është përmirësuar, tani është i aftë të arrijë 60 km / orë, pa dyshim një kënaqësi për adhuruesit e shpejtësisë dhe teknologjisë, një zog i shpejtë nën kontrollin tonë, sytë tanë drejtohen nga qielli, nuk do të ketë asgjë që i shpëton këtij droni të ri nga firma franceze që vjen për të rimarrë tregun me një çmim përparim prej 550 €, vetëm 50 € më i shtrenjtë se paraardhësi i tij, 300 € më i lirë se rivalët e tij (nëse doni Sky Controller do të duhet të paguani 800 € për paketën me dron të përfshirë).

Nëse jeni aq të etur sa unë për të ngatërruar këtë produkt të ri, mund të vini te dyqani i përkohshëm në Barcelonë ku ata me siguri mund t'ju japin më shumë informacion në lidhje me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Augustini dijo

    Duket shumë mirë. Unë bleva timen vitin e kaluar dhe po mendoj të marr versionin e ri http://www.juguetronica.com/bebop-drone-2 A mendoni se ia vlen? Kam lexuar që skycontroller do të jetë në përputhje me Bebop 2, a e dini kur? Faleminderit!