Apple Park finalizon detajet e tij me ndërtimin e gjykatave dhe asfaltimin e rrugëve

Fjala e fundit e Shtatorit ku më në fund mund të shihnim modelimin e iPhone X të ri të Apple u zhvillua në Teatri Steve Jobs, auditori i kampusit të ri të mollës së madhe: Parku i Mollës.

Videoja e fundit e publikuar në funksion të dronit tregon se si punimet që po kryhen në Apple Park për momentin janë vetëm për ndërtimin e gjykatave dhe elementeve të tjerë të kohës së lirë, përveç vazhdimit të evolucionit të pemëve dhe florës së kampusit dhe gjithashtu asfaltimi i rrugëve që të çojnë nga jashtë në brendësi të ndërtesës.

E gjithë ndërtimi ka një fund ... dhe Parku i Mollës do të mbërrijë për disa muaj

Vitet e fundit është bërë shumë punë për të ndërtuar një nga ndërtesat më të shtrenjta në botë, siç konfirmohet nga burimet amerikane. Çmimi i të gjithë strukturës vlerësohet të jetë 427 millones de dólares, renditja në krye të ndërtesave më të shtrenjta në botë sipas llogarisë 9to5Mac. Buxheti i pritur për të gjithë Apple Park është gati 5 një miliard dollarë prej të cilave kemi pak ide për artikujt e caktuar për secilën strukturë.

Matthew Roberts është një qytetar amerikan i njohur për videot e tij me pamje nga droni të Apple Park që prej muajsh ai na tregon sa evoluoi Apple kishte kampusin e saj të ri. Kjo është një nga videot e fundit që unë publikoj pasi ndërtimi po përfundon, siç mund ta shohim në videon që keni mbi këto rreshta.

Duket sikur punëtorët asfaltuan rrugët hyrëse në kampus, ndërtoni hapësira të kohës së lirë të tilla si fusha basketbolli ose vazhdoni me projektin e mbjelljes së bimësisë në të gjithë zonën. Të dhënat nuk janë zyrtare, por pritet që në prill të vitit të ardhshëm, shumica e punëtorëve të Cupertino që do të referohen në Apple Park janë në zyrat e tyre në kampusin e ri Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rastet e lira të iPhone dijo

  Përshëndetje atje!
  E pabesueshme, gjigandët e Apple tejkalohen gjithnjë e më shumë.
  Ne do të jemi të etur për të parë parkun e përfunduar dhe natyrisht edhe objektet brenda sapo të kemi mbaruar.
  Sigurisht, Apple Park mund të kishte marrë formën e mollës së famshme

  Do të presim lajme të reja.

  Pershendetje