Partnerë Eve me Coulisse për të krijuar një gamë të blinds zgjuar

Eve Homekit

Kur bëhet fjalë për të dominuar shtëpinë tonë, ne kemi në dispozicion një numër të madh të produkteve që na lejoni të kontrollojmë funksionimin e tyre nga distanca. Eve është një nga prodhuesit që, që kur u nda nga Elgato në 2018, aktivitetin e saj e ka përqendruar në këtë lloj produkti. Eve ka partnerizuar me Coulisse për të krijuar një linjë të re produktesh.

Coulisse është një kompani e dedikuar për prodhimin e blinds që nga viti 1992. Të dy kompanitë kanë partneritet për të krijuar një gamë e re e blinds zgjuar në përputhje me HomeKit. Kjo linjë e produkteve është quajtur MotionBlinds.

Blinds zgjuar nga IKEA

Ndryshe nga zgjidhja që na ofron IKEA, MotionBlinds do të funksionojë përmes Bluetooth kështu që ata nuk kërkojnë një urë ose portë për të funksionuar. Do të jetë e nevojshme vetëm të skanoni një kod QR për të çiftuar aplikacionin me të verbërin, një aplikacion që do të marrë përditësimet e funksionimit që do të instalohen më vonë në të verbërin.

MotionBlinds do të jetë në përputhje me protokollin Fije, një lajm i mirë për përdoruesit e Apple pasi është protokoll që shumica e prodhuesve po miratojnë, përfshirë Apple. Lëshimi i produktit të parë MotionBlind është planifikuar për tremujorin e dytë të vitit 2021. Çmimi nuk dihet për momentin.

Eve është një nga prodhuesit që më shumë produkte aktualisht na ofron e pajtueshme me HomeKit për të dominuar shtëpinë tonë, dhe në mesin e të cilave ne gjejmë shirita të udhëhequr, ndërprerës, a llambë pa tela, sensorë lëvizjeje, butonat për të kontrolluar pajisjet, shirita dhe priza, kamerat e sigurisë (në përputhje me HomeKit Secure Video), detektorë tymi dhe Rrjedhjet e ujit, sensori i derës, a Stacioni i motit dhe madje edhe një pajisje për automatizoni ujitje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.