Pas një jave përdorimi, Gboard është tastiera alternative më e mirë për iOS

gboard-1

Ju e dini që në iPhone të Actualidad na pëlqen të provojmë gjithçka, veçanërisht tastierat e reja alternative që i gjejmë herë pas here në App Store. Për iOS, ne ju kemi thënë për zhvillimin e Flesky, Swiftkey ... megjithatë, asnjëri prej tyre nuk i kishte bindur vetëm, përdorimi pengoi performancën dhe ne përfunduam të ktheheshim në tastierën zyrtare të iOS shpejt pas, të neveritur nga LAG. Sidoqoftë, Google vendosi t'i japë fund gjithë kësaj, Gboard është padyshim një nga tastierat alternative më të mira që ne kemi gjetur në App Store iOS dhe ne do t'ju tregojmë pse, ne analizuam Gboard pas një jave përdorimi.

Përdoruesit e IOS shohin fillimin e aplikacioneve të reja iOS me sy të çuditshëm, ne nuk do ta mohojmë atë, shumica e tyre janë optimizuar keq dhe nuk krijojnë shumë më pak kënaqësi në përdorimin e tyre. I dyshimtë, por i detyruar nga detyra për t'ju informuar, unë instalova Gboard, tastierën e re për iOS që premtonte shumë, shumë. Tastiera e re e Google synon të na kursejë shumë kohë, dhe kjo është e drejtë, realiteti është se puna e tyre siç mund të pritet prej tyre, duke prodhuar një cilësi dhe optimizim të përmbajtjes që nuk mund ta imagjinonim, ne do të japim një pak arsye.

Ai kishte gjithçka për të dështuar, dhe ai pati sukses

gboard-2

Unë nuk bie shkurt, e them me një gojë të madhe, dhe është ajo Gboard i kishte të gjitha për të dështuar, në të vërtetë. Sikur të mos mjaftonte, fakti i të qenit një tastierë alternative për iOS (të gjithë kanë dështuar), por mbi të gjitha është Google, një konkurrencë e drejtpërdrejtë nga Apple dhe një kompani që zakonisht bën botch të vërtetë për iOS. Nga ana tjetër, barra e të qënit një aplikacion që premton shumë, d.m.th., përfshin një numër të ekzagjeruar funksionesh që kurrë më parë nuk i kemi parë të funksionojnë mirë në iOS, në një masë të tillë që Telegram të përfshijë këto funksione, por në aplikacion , për të na shpëtuar dallëndyshen e keqe për të instaluar lloje të tjera të tastierave.

Por asgjë nuk është siç duket në këtë rast. Sapo instaloni Gboard, e kuptoni që funksionon jashtëzakonisht mirë. Nuk është aq shpejt sa tastiera iOS, ne nuk do të mashtrojmë askënd, dhe kur të jeni mësuar me kontrolluesin e iOS, duhet t'i jepni kohë Google-it për të asimiluar mënyrën tuaj të të shkruarit, por lëviz shumë mirë, është fluide dhe Ai i kryen të gjitha detyrat e tij saktësisht siç duhet. Kjo është ajo që na ka befasuar vërtet për Gboard.

E personalizueshme, si gjithçka nga Google

gboard-3

Gboard do të na lejojë të rregullojmë cilësimet themelore që gjejmë në tastierën iOS, domethënë, shkurtesat dhe llojet e tjera të korrigjimeve. Sidoqoftë, gjithashtu do të na lejojë të zgjedhim nëse duam që tastiera të tregojë vetëm shkronja të mëdha, ose duam që tastiera të tregojë të mëdha dhe të vogla në varësi të llojit të shkronjave që do të përdorim, domethënë nëse kemi shtypur SHIFT (Caps Lock) ose jo. Kjo është fantastike, sepse ka shumë dashnorë të lirë të një modaliteti dhe një tjetri.

Por seksioni i personalizimit nuk ndalet këtu, ne gjithashtu mund të zgjedhim midis dy temave të paracaktuara, tastierën e bardhë-gri, ose atë që e duan shumë gri të zezë të errët. Sidoqoftë, funksioni i tretë i personalizimit shkon shumë më tej, dhe është ai ne mund të zgjedhim një fotografi dhe nga kjo të krijojmë një tastierëose, pasi të vendoset, ne do të zgjedhim se çfarë tonaliteti ose fokusi do të marrë tastiera, si dhe do të bashkojmë një efekt ose jo me tastet në mënyrë që ato të ndryshojnë nga sfondi dhe të marrim një skicë. Kjo është e shkëlqyeshme, sepse secili person mund të ketë një tastierë krejtësisht të ndryshme nëse dëshiron, gjë që do ta bëjë pajisjen tuaj unike.

Konkluzione pas përdorimit

Tastiera Gboard ka rezultuar efektive në përdorimin e përditshëm, nuk është dëmtuar me kalimin e kohës, le ta pranojmë, është alternativa e vërtetë për tastierën zyrtare iOS. Unë ende e përdor atë dhe padyshim që është për kënaqësi, edhe pse në pajisje si iPad vazhdoj të zgjedh iOS zyrtar, aftësia për të kërkuar në Google dhe për t'i ndarë ato, për të ndarë GIF dhe për të kërkuar imazhe në të njëjtën tastierë, është e paçmuar ... 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ndërmarrje dijo

  Faleminderit, po e testoj dhe më pëlqen, kisha swype por herë pas here më dështoi.

 2.   Diego dijo

  Tastiera GO gjithashtu punon shumë mirë. Ai përgjigjet shpejt dhe ka transparenca që na lejojnë të krijojmë tema të ngjashme me iOS-in vendas me ngjyrë të errët, sikur të kishim Tweak Bloard

 3.   Marco dijo

  Mundësia e diktimit mungon, shumë e dobishme

 4.   Miguel dijo

  Unë do të qëndroj me nintype. Kur të mësoheni, shkon shumë mirë. Dhe është super e personalizueshme

 5.   Mir dijo

  Ka tastierë shumë të mirë të palëve të treta, por të gjitha dështojnë në të njëjtën mënyrë dhe kjo është se kur shtypni një fushë teksti për të shtypur, tastiera shfaqet papritur dhe nuk rrëshqet nga poshtë siç bën tastiera standarde. Dhe një nga gjërat e mira për iOS është pikërisht rrjedhshmëria e tranzicionit dhe animacioneve.

  1.    Louis Padilla dijo

   Kjo është diçka që është përmirësuar shumë me iOS 10. Unë nuk e di nëse jeni akoma në iOS 9, por unë të paktën pasi kam Beta të iOS 10 ai problem nuk më ndodh