Si të pastroni iPhone dhe iPad pa i dëmtuar ato falë Whoosh!

Higjiena e duarve është e rëndësishme, por po aq e rëndësishme është edhe higjiena e aparateve që përdorim vazhdimisht me duar. Uh! pastroni pajisjet tuaja pa i dëmtuar ato dhe ne ju tregojmë se si mund ta bëni këtë.

Sa herë e mbani iPhone në duar në fund të ditës? Ku e lini kur nuk e përdorni? Higjiena e mirë e duarve është e rëndësishme, ne jemi më të vetëdijshëm se kurrë për këtë, por çfarë ndodh me pajisjet që përdorni me duart tuaja? Cili objekt kalon më shumë kohë në duart tuaja në baza ditore? Ndoshta shumë prej jush bien dakord për të njëjtën gjë: telefonin tuaj. E megjithatë sa shpesh e pastroni? Çfarë produktesh përdorni?

Uh! Është marka që Apple zgjedh në Apple Store për të pastruar produktet që ka në ekrane. Produkti i tij është plotësisht i sigurt për të pastruar cilindo nga produktet tuaja Apple, por edhe çdo pajisje tjetër elektronike, qoftë edhe lentet e kamerës suaj, syzet apo çfarëdo që ju vjen në mendje. Pa alkool, amoniak dhe produkte të tjera toksike, kur pastroni ekranin e iPhone, iPad, Mac ose Apple Watch, do të hiqni të gjitha papastërtitë dhe gjithashtu do të ruani vetitë e tij.. Për shkak se ekrani i një pajisjeje elektronike nuk është xhami i dritares, prandaj nuk duhet ta pastroni njësoj.

Dhe po aq e rëndësishme sa produkti që përdorni është edhe lecka me të cilën e pastroni. Së pari, duhet të jetë prej një materiali që të mos dëmtojë sipërfaqen që do të pastroni, që gjithashtu të mos lërë asnjë lloj mbetjeje mbi të dhe që e pastron me efikasitet. Uh! Ato shoqërojnë produktet tuaja të pastrimit në përmasa të ndryshme dhe përveç të gjitha këtyre vetive shtojnë edhe atë të të qenit antibakterial., në mënyrë që të mos gjenerojnë erëra të këqija. Për t'i pastruar, përdorni makinën larëse dhe një detergjent konvencional, pa zbutës rrobash dhe tharje në ajër, pa tharëse. Në këtë mënyrë ata do të qëndrojnë me pronat e tyre për 40 larje.

Çfarë Whoosh! keni ne dispozicion? Ka në të gjitha madhësitë që mund të imagjinoni, në mënyrë që të gjeni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja:

  • Screen ShinePro: 500 ml produkt dhe 2 copa mikrofibra për 15,99 € në Amazon (lidhje)
  • Ekrani ShineGo: dy sprej (100ml dhe 30ml) dhe dy copa mikrofibra për 13,73 € në Amazon (lidhje)
  • Peceta për shkëlqimin e ekranit: 70 peceta dhe një leckë mikrofibër për 12,62 € në Amazon (lidhje)

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.