Paypal azhurnohet në iOS me pajtueshmërinë Siri

Shërbimi i pagesave në internet PayPal publikoi së fundmi një version i azhurnuar të aplikacionit tuaj për iOS me risinë e Integrimi Siri, i cili tani do t'u lejojë përdoruesve të përdorin ndihmësin e Apple për të dërguar dhe kërkuar para përmes këtij shërbimi. Siç është cekur në blogun zyrtar të PayPal, integrimi i Siri me aplikacionin e ri PayPal lejon përdoruesit e iPhone dhe iPad të dërgojnë dhe të kërkojnë para duke përdorur asgjë më shumë se zërin e tyre.

Kompania ofron një numër të Shembuj të vargjeve komanduese që mund të përdoren me Siri për të lansuar funksionin e ri. Këto janë: "Hej Siri", "Dërgoni pagesa prej 50 eurosh duke përdorur PayPal", "Përdorni PayPal për t'i dërguar 125 euro Martës për supermarketin" ose "Kërkoni 20 euro babait me PayPal. Ajo që nuk është e qartë është nëse tipari i ri është i pajtueshëm me aftësitë e reja që i janë dhënë Siri, siç janë përgjigjet kontekstuale dhe një kuptim më i madh i pyetjeve më të gjata.

Ky azhurnim bën qasjen në llogarinë tuaj PayPal vetëm disa fjalë larg. Falë kësaj, përdoruesit mund të ndajnë me lehtësi llogaritë në restorante, të paguajnë fatura për miqtë, të ndajnë shpenzimet në çdo aktivitet dhe më shumë mundësi, sipas kompanisë.

Në kohën e lëshimit të azhurnimit, ky integrim zëri me Siri ka qenë vihet në dispozicion në shumë gjuhë për 30 vende: Australi, Austri, Belgjikë (Frëngjisht dhe Hollandisht), Brazil, Kanada (Anglisht dhe Frëngjisht), Kinë, Danimarkë, Finlandë (Finlandë), Francë, Gjermani, Hong Kong (Kantonez), Indi, Izrael (në Hebraisht), Itali, Japonia, Malajzia (Malajzia), Meksika, Hollanda, Zelanda e Re, Norvegjia, Rusia, Arabia Saudite (Arabisht), Singapori (Anglisht), Spanja, Suedia, Zvicra (Frëngjisht, Gjermanisht dhe Italisht), Tailanda, Mbretëria e Bashkuar, Emiratet e Bashkuara Arabe Shtetet e Bashkuara (Arabisht) dhe Shtetet e Bashkuara.

Integrimi në PayPal dhe Siri është pothuajse atje dy muaj më vonë e çfarë Apple hap zyrtarisht API-të Siri për zhvilluesit jashtë kompanisë. Interesante, PayPal, një filial i Venmo, ishte i pari që integroi Siri.

Aplikacioni i pagesave mund të shkarkohet falas nga App Store iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.