Testi i shpejtësisë midis iOS 15 dhe iOS 14.6

iOS 14.6 kundrejt iOS 15

Pas përfundimit të WWDC 2021, siç ishte planifikuar, Apple lëshoi iOS 15 beta e parë, një version i ri i iOS që na ofron lajme interesante, megjithëse për shumë përdorues nuk janë të mjaftueshëm, veçanërisht në versionin për iPad, pasi nuk lejon të merret gjithë fuqia e iPad Pro 2021 të ri me procesorin M1.

Me lëshimin e një versioni të ri të iOS, ishte çështje kohe para se djemtë në iAppleBytes të bënin një cKrahasimi i performancës midis beta-s së parë të iOS 15 dhe versioni i fundit që Apple vazhdon të nënshkruajë sot, iOS 14.6. Duke marrë parasysh që të dy iPhone 6s dhe iPad Air 2 janë azhurnuar, performanca e të dy pajisjeve është mendimi i askujt.

Një inkonjito që pastrohet në këtë video, pasi djemtë nga iAppleBytes e kanë kryer këtë provë në pajisje të ndryshme, përfshirë ato që kanë qenë në treg për kohën më të gjatë si p.sh. brezi i parë iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7 ...

Nëse e keni parë videon, dhe nëse jo unë ju them, pavarësisht nga fakti që iOS 15 është në një beta të parë, performanca që ofron është shumë e ngjashme me atë që mund të gjejmë me iOS 14.6. Praktikisht, i vetmi ndryshim në performancë gjendet në kohën që duhet për fillimin e secilit model.

Ndërsa Apple lëshon beta të reja, shanset janë që Performanca e iOS 15 vazhdon të përmirësohet të jetë më i lartë se iOS 14.6. Për sa kohë që iPhone 6s vazhdon të punojë si zakonisht me versionin e ardhshëm të iOS, përdoruesit e këtyre pajisjeve do të jenë më se të lumtur, pasi ata do të jenë në gjendje të vazhdojnë të përdorin një pajisje me më shumë se 6 vjet në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.