Peter Stern Bashkohet me Ekipin e Shërbimeve në Cloud të Apple

icloud

Apple po vëzhgon vazhdimisht drejtuesit në kompani të tjera në kërkim të një personi që i përshtatet nevojave të kompanisë dhe planeve të saj të ardhshme. Nënshkrimi i fundit për kompaninë me bazë në Cupertino quhet Peter Stern, i cili deri më tani po punonte në divizionin kabllor të Time Warner. Me t'u bashkuar me Apple, ai do të bëhet raportoni drejtpërdrejt te CEO i iTunes sot Eddy Cue. Gjatë kohës që ai ka kaluar duke punuar në Time Warner Cable, Stern ka qenë i përfshirë në bisedat që kompania kishte me Apple në lidhje me mundësinë e arritjes së një marrëveshje me Apple për të ofruar një shërbim të përbashkët televiziv, negociata që siç ne të gjithë e dimë kurrë port i mire

peter-ashpër-kohë-paralajmërues-icloud-mollë

Stern la punën e tij në divizionin kabllor të Time Warner pas blerjes së tij në fillim të këtij viti nga Chrter Communications. Para se të largoheni nga puna juaj, Stern kreu funksione të nivelit të lartë të zhvillimit dhe strategjisë së korporatave në kompani, duke u kujdesur për blerjet që kompania ka bërë në vitet e fundit në shumicën e rasteve.

Kohët e fundit, Stern ndihmoi në zbatimin e një strategjie të drejtuar drejt të përmirësojë shërbimin ndaj klientit, me të cilin kablli Time Warner arriti të tërheqë një numër të madh abonentësh pas disa vitesh rënie.

Duke marrë parasysh përvojën tuaj në industrinë e kabllove, Stern mund ta ndihmojë Eddy Cue të negociojë marrëveshje me rrjetet televizive në rast se kompania është akoma e interesuar të nisë një shërbim televiziv në të ardhmen. Por sipas The Wall Street Journal, Stern do të jetë i ngarkuar me shërbimet cloud që lidhen me iTunes dhe Apple Music përveç produkteve të tjera, kështu që nënshkrimi i tij nuk korrespondon me interesin e mundshëm të kompanisë për të vendosur kokën e saj në një sektor tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.