Philips rinovon gamën e Hue gjatë IFA 2019

Philips e ka pozicionuar veten si një nga markat më të mira për sa i përket ndriçimit inteligjent, veçanërisht kur bëhet fjalë për pajtueshmërinë HomeKit. Pak nga pak ajo po përmirëson dhe zgjeron katalogun e saj në mënyrë që të përballet me konkurrencën që po bëhet gjithnjë e më e fortë. Siç e dini mirë, një nga panairet më të rëndësishëm ndërkombëtarë të elektronikës të konsumit të vitit po mbahet në Berlin, ne po flasim për IFA. Gjatë kësaj ngjarje Philips ka vendosur të rinovojë gamën e saj të produkteve inteligjente të ndriçimit me një seri produktesh interesante, le të hedhim një vështrim në të gjitha lajmet e tyre.

Gjëja e parë që Philips shton është moda e llamba me fije LED në stilin më të pastër Edison. Këto llamba vijnë për të kënaqur nevojat e më alternative, dhe është se këto llamba janë shumë në modë. Shtë e qartë se ato nuk janë llamba të vërteta të tipit Edison, por ata e simulojnë atë me anë të filamenteve, por në të vërtetë këto janë LED. Këto llamba do të kushtojnë midis 25 dhe 35 euro në varësi të karakteristikave të tij, në përputhje me produktet e zakonshme të ngjyrës. Në këtë rast ne mund të zgjedhim vetëm ndriçimin e ngrohtë dhe jo të rregullueshëm me ngjyra, por me intensitet.

Nuk është e vetmja risi, Philips gjithashtu ka lansuar Smart Button, një buton i vogël që mund ta vendosim ku të duam dhe do të na lejojë të ndezim dhe fikim llambat, dhe madje rregullojnë intensitetin e tij duke lënë butonin të shtypur, një alternativë interesante për çelësin e rëndë që ekziston tani. Ky buton i vogël do të kushtojë rreth 20 euro, do të kushtojë më shumë se 16 euro i zakonshëm i ndërprerësit aktual, i cili do të vazhdojë të jetë në shitje.

Më në fund do të shohim gjithashtu produkte të reja që nuk do të jenë në shitje së shpejti por që janë shpallur tashmë, si dhe përmirësimi i gamës aktuale të llambave GU10 me Bluetooth, si dhe llambat «qiri», që do të përmirësohet për sa i përket energjisë së lehtë dhe konsumit:

  • Llambë e re për pirje Philips Hue Go për 79,99 euro i pajtueshëm me Google Assistant, Alexa dhe HomeKit.
  • Nuevo Plug Smart, një prizë inteligjent klasik, pa ndonjë veçori të veçantë, për 19,99 euro.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.