Plantronics paraqet BackBeat 500 të ri me 18 orë autonomi

 

Plantronics, një nga markat referuese kur bëhet fjalë për kufjet Bluetooth, vazhdon të bëjë angazhimin e saj ndaj teknologjisë wireless dhe na ofron të ri BackBeat 500, një kufje me teknologji Bluetooth, një dizajn i rastësishëm dhe modern, cilësia e tij karakteristike e zërit dhe deri në 18 orë autonomi me një karikim të vetëm. Meqenëse zgjedhja e një kufje Bluetooth nuk duhet të përballet më me rehati ose cilësi të zërit, këto BackBeat 500 vijnë për të konkurruar ashpër me konkurrencën, me avantazhin e madh të të pasurit një çmim shumë tërheqës që shumë pak mund të përputhen.

 

Këto kufje të reja Plantronics përmbajnë drejtues 40 mm dhe teknologji tub basi për tingull të thellë dhe gjithëpërfshirës. Jastëkët janë bërë nga materiali viskoelastik dhe na lejojnë të izolojmë tingullin, si dhe të përshtatemi në mënyrë të përsosur në veshët tanë, në mënyrë që të jemi komodë në maksimum. Kontrollet audio të integruara në kufje sigurojnë qasje të shpejtë në thirrje dhe muzikë. Përveç kësaj, është e mundur të përgjigjeni në thirrje falë mikrofonit të tij me bandë të gjerë dhe të përdorni Siri, Google Now ose Cortana direkt nga kufjet.

Ato kanë një diapazon deri në 10 metra, për sa kohë që pajisja me të cilën janë lidhur është në përputhje me Bluetooth 5.1, ato gjithashtu mund të lidhen me deri në dy pajisje njëkohësisht dhe të mësojnë përmendësh deri në 8 lidhje të ndryshme. Megjithëse autonomia e tij garanton fuqinë për t'i shijuar ato për një ditë të plotë, nëse ndonjëherë ju mbaron bateria, mund të përdorni kabllon e përfshirë Jack për t'i dëgjuar ata të lidhur në smartphone ose tablet. Dizajni i saj i drejtohet haptazi një publiku të ri, dhe sÇmimi i tyre i bën ata të përkryer të përballueshëm për ata që, pa hequr dorë nga cilësia e shkëlqyeshme e zërit, nuk duan të shpenzojnë një pasuri në modele të tjera shumë më të shtrenjta.. Në dispozicion në tre ngjyra që mund t'i blini tani Amazon për 99,99 €.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.