OnePlus Bullets Wireless, kufje Bluetooth nga kompania me "bandit" tek Apple

Plumbat OnePlus Wireless

Kompania e njohur aziatike dje prezantoi terminalin e saj të fundit: OnePlus 6, një ekip që vazhdon të ruajë një dizajn tërheqës; karakteristika të tilla si një azhurnim i nivelit të lartë dhe një politikë e azhurnimit të sistemit operativ që i mban përdoruesit të lumtur. Po kështu, OnePlus 6 nuk ishte vetëm në këtë ngjarje, por kompania i befasoi të pranishmit me kufje të reja me Bluetooth, Plumbat OnePlus Wireless.

Këto kufje, të cilat do të jenë i pajtueshëm me asistentin virtual të Google —Asistenti i Google—, do të jetë rezistent ndaj ujit dhe do të lërë mënjanë lidhjet fizike për t'u përqëndruar në teknologjinë Bluetooth. Siç tregohet nga vetë kompania, autonomia që ata do të na ofrojnë - në letër - do të jetë 8 orë rishikim të vazhdueshëm të muzikës.

Tani bini, nuk është një kufje në stilin më të pastër Airpods, por të dy skajet janë të lidhura përmes një kablli në të cilin gjejmë butonat e ndryshëm të kontrollit - vëllimi dhe gjurmët - si dhe porta e karikimit USB-C. OnePlus Bullets Wireless mbështesin karikimin e shpejtë: me vetëm 10 minuta karikim do të kemi për 5 orë.

Ndërkohë, të dy skajet dhe për t'i transportuar ato më mirë, ato janë të pajisura me magnet në mënyrë që të formohet një jakë dhe do të ishin shumë më të lehta për t'u transportuar dhe më të vështira për t'u humbur. Çmimi i këtyre kufjeve Bluetooth është 69 euro dhe do të jetë në dispozicion nga 5 qershori. Edhe pse ka qenë e zakonshme kur flasim për kufje dhe lidhje me telefonat tanë inteligjentë, vendimi i Apple për të hequr dorë nga krik 3,5 milimetra përsëri në unazë.

Carl Pei, bashkëthemelues i OnePlus, sekonda para smartphone hidhen në skenë dhe të përfundojnë prezantimin e OnePlus Bullets Wallets, komentoi se protagonisti kryesor i ngjarjes do të vazhdojë të ketë krik Përfshihet foleja kufjes 3,5 mm, një fakt i përmendur vitin e kaluar. Ky moment Mund ta shihni nga minuta 1:14:00.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.