Podcast 9 × 03: iOS 11 është këtu

iOS 11 tashmë është mes nesh dhe vjen dorë për dore me watchOS 4 dhe iPhone 8 të ri. Me të gjitha këto risi ne analizojmë hangover-in e Keynote të Apple ku na prezantoi iPhone X, gjithçka që është thënë këtë javë në lidhje me njoftimet e reja të kompanisë, dhe lajmet dhe dështimet e këtij azhurnimi që do të sjellin realitetin e shtuar në iPhone dhe iPad tonë. E gjithë kjo dhe më shumë në podkastin tonë javor si ekipi i rregullt i plotë.

Përveç lajmeve dhe mendimeve rreth lajmeve të javës, ne do t'i përgjigjemi edhe pyetjeve të dëgjuesve tanë. Ne do të kemi hashtag #podcastapple aktiv gjatë gjithë javës në Twitter në mënyrë që të mund të na pyesni se çfarë dëshironi, na bëni sugjerime ose çfarëdo që ju vjen ndërmend. Dyshimet, udhëzimet, mendimi dhe rishikimi i aplikacioneve, gjithçka ka një vend në këtë seksion që do të zërë pjesën e fundit të podcastit tonë dhe që duam të na ndihmoni ta bëjmë çdo javë.

Ndërsa tashmë kemi filluar sezonin e kaluar, këtë vit podcasti Actualidad iPhone mund të ndiqet drejtpërdrejt përmes kanalit tonë YouTube dhe të marrë pjesë në të përmes bisedave me ekipin e Podcast dhe shikuesit e tjerë. Regjistrohuni në kanalin tonë për të marrë njoftime se kur fillon regjistrimi i drejtpërdrejtë i podcastit, si dhe kur shtojmë video të tjera që publikojmë në të. Sigurisht, ai do të mbetet gjithashtu i disponueshëm në iTunes në mënyrë që të mund ta dëgjoni atë kur të doni duke përdorur aplikacionin tuaj të preferuar për Podcasts.. Ne ju rekomandojmë që të pajtohuni në iTunes në mënyrë që episodet të shkarkohen automatikisht sa më shpejt që të jenë në dispozicion. Dëshironi ta dëgjoni këtu? Epo pikërisht poshtë keni lojtarin për ta bërë atë. Ne gjithashtu kemi Lista për luajtje në Apple Music me muzikën që luan në podcast.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paul dijo

  Përshëndetje Luis, pasi kam azhurnuar iphone 5s në ios 11, kam gjetur se opsioni "gjumë" nuk shfaqet në aplikacionin podcast (konfiguroni kohën për mbylljen / shkyçjen e riprodhimit aktual), është një problem me pajisjen time, azhurnoni apo është një mut nga zhvilluesit e mollëve?

  1.    Luis Padilla dijo

   Nuk mund ta gjej, si dhe opsionin për të shënuar si të riprodhuar ... Shpresoj t'i përfshini këto mundësi në azhurnimet e ardhshme.