Pokémon Go arrin 26 vende të tjera dhe ngop përsëri serverat

pokemon-go-bateri

Pokemania vazhdon të përhapet, përkundër përdoruesve që tashmë e kanë luajtur lojën me ditë. Dhe fakti është se serverat që Niantic po përdor për Pokémon Go janë qartësisht të pamjaftueshëm, në Spanjë është praktikisht e pamundur të luash në orë normale, në fakt, dje ajo filloi të punonte në mënyrë të qëndrueshme nga 01:00 e mëngjesit. Ndërkohë, zgjerimi vazhdon, Pokémon Go arriti dje në 26 vende të reja pavarësisht nga fakti se serverat nuk janë ende në gjendje të zeroja, gjë që po shkakton pakënaqësinë e shumë përdoruesve dhe zemërimin e atyre që nuk mund të përparojnë.

Gettingshtë duke u bërë shumë e vështirë për të arritur nivele të konsiderueshme për shkak të gjendjes së keqe të serverave. Në fakt, gjëja më e mirë është që sapo të jesh brenda, të mos largohesh. Sidoqoftë, ka raste të përsëritura në të cilat loja nuk arrin të kapë një Pokemon dhe ju detyron ta mbyllni atë, të paktën në versionin e saj për iOS. Kështu që, Rekomandohet të luani në kohë kur audienca e re e aplikacionit nuk është në dispozicion, herët në mëngjes ose natën vonë.

Pokémon GO është në dispozicion në njëzet e gjashtë vende të reja. Që nga sonte, Trajnerët që jetojnë në Austri, Belgjikë, Bullgari, Kroaci, Qipro, Republikë Çeke, Danimarkë, Estoni, Finlandë, Greqi, Grenlandë, Hungari, Islandë, Irlandë, Letoni, Lituani, Luksemburg, Maltë, Hollandë, Norvegji, Poloni, Rumania, Sllovakia, Sllovenia, Suedia dhe Zvicra janë në gjendje të shkarkojnë Pokémon GO nga Play Store ose App Store.

Po shfaqen gjithnjë e më shumë Pokemone interesante, dhe tani në këto 26 vende të reja ju mund ta shijoni atë në një mënyrë plotësisht të përballueshme. Nderkohe, Niantin dhe Nintendo duhet të konsiderojnë zgjerimin e serverave të tyre për të akomoduar më shumë se 21 milion përdorues aktivë të përditshëm që ka Pokémon Go dhe që kanë rritur aksionet e Nintendo me rreth 80%.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Samuel Afonso Matos dijo

  E vërteta është që unë e shkarkova atë në ditën e nisjes dhe është një torturë për të luajtur ... Ndërsa vazhdon kështu, unë do të përfundoj duke e lënë mënjanë.

 2.   scl dijo

  Kjo është ajo që quhet vdekja e suksesit.

 3.   scl dijo

  Kjo është ajo që quhet vdekja e suksesit.