Pokémon GO gjithashtu do të ketë mbështetje me ARKit të Apple

Disa orë më parë ju thamë për Pokemon GO, një lojë për pajisjet mobile që ka humbur çdo interes në botë. Dhe çështja është që ka vetëm redoubts të vogla për të luajtur ... As nuk duhet të ekzagjerojmë (në qytete si Madridi është ende i mundur për të gjetur disa lojtarë në rrugë) por e vërteta është se numri i përdoruesve ka rënë ndjeshëm që nga fillimi i tij.

Nëse më parë po flisnim për një azhurnim të ri të Pokémon GO për iOS, tani po flasim për diçka shumë më interesante ... Pas ardhjes së iOS 11, ka shumë aplikacione që kanë filluar të përdorin Apple ARKit, kompleti për zhvilluesit që na lejon të përdorim pajisjet tona si shikues të Shtimi realitet, dhe ka hapat e ardhshëm të Pokémon GO. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e kësaj mbërritje të mundshme të ARKit në Pokémon GO.

Siç themi, zbatoni ARKit në Pokémon GO Isshtë diçka mjaft interesante pasi Pokémon GO është në të vërtetë një lojë e Realitetit të Zgjeruar. Me ARKit të Apple, mundësitë për të vazhduar të shijojnë këtë botë virtuale rriten: tani ju mund edhe dëgjoni tinguj të ndryshëm që rrethojnë një Pokemon për shembull, dhe këta personazhe do të integrohen shumë më mirë me mjedisin përreth tyre. Me pak fjalë, një përvojë e përsosur e realitetit të shtuar me Pokemonët tuaj të preferuar.

Kështu që e dini, jini shumë të vëmendshëm ndaj iPhone News që prej asaj kohe sa më shpejt që të jetë në dispozicion, ne do t'ju njoftojmë të mundësisë së bashkëveprojnë me ARKit të iPhone-ve të reja në Pokémon GO. A lojë falas në dispozicion për iPhone dhe iPad, po, nëse doni të përshpejtoni progresin tuaj në lojë, do të duhet të arrini të arrini micropayments. Me pak fjalë, një iniciativë e mirë nga djemtë në Niantic për t'i dhënë Pokémon Go një shtytje të re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.