Pokémon Go është gjithashtu numri një në të ardhura

pokemon-pikachu-go

E para nga dyshimet që kanë shumë përdorues kur luajnë Pokémon Go ka të bëjë me atë se sa fitimprurëse janë këto aplikacione Niantic. Duket falas, dhe kështu është, ne mund ta shkarkojmë dhe ta luajmë atë falas. Nga ana tjetër, Niantic është një kompani e lidhur me Alphabet (Google), një ekspert për të përfituar sa më shumë nga të dhënat tona. Por blerjet brenda aplikacionit janë çelësi, zbatimi i Pokémon Go tashmë është pozicionuar në Spanjë si aplikacioni numër një në të ardhurat në App Store, kaq shumë përdorues kanë filluar të djegin karta krediti përmes Pokémon Go.

Përdoruesi konkurrues nuk mund të humbasë që përfundon duke shpenzuar më shumë për një aplikacion sesa me lojëra fizike dhe në Pokémon Go ato nuk dëmtojnë. Aplikacioni tashmë është renditur në numrin një në të ardhurat në App Store mbi vetë Spotify dhe lojëra të tilla të njohura si Clash Royale dhe Candy Crush. Nuk ka dyshim se Pokémon Go është një makinë për të fituar para, por mshumë gabimisht e lidhin atë me Nintendo dhe nuk është ashtu, Ne do t'ju tregojmë pse Nintendo nuk bën aq shumë para sa duket me Pokémon Go, në fakt, Apple bën më shumë para se ata.

Nintendo ka transferuar vetëm pjesën e saj të të drejtave të markës Pokémon te Niantic. Kjo e fundit është një nga shumë kompanitë satelitore të Google (tani Alfabeti), pra mundësia e fillimit me një llogari të Google dhe përdorimi i Google Maps. Në të vërtetë, Pokémon Go tashmë ekzistonte me një format tjetër, ishte Ingress, një aplikacion i realitetit të shtuar që vite më parë Google pretendoi të ishte i popullarizuar dhe i dështuar. Nga ana tjetër, Kompania Pokémon është një kompani e së cilës Nintendo nuk zotëron as gjysmën. Padyshim, jo gjithçka është ajo që duket në Pokémon Go.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hugo A. dijo

  Kjo botë po bëhet më e çmendur!

 2.   ค ภ Ŧ ภ ๔z (@DanFndz) dijo

  Për të qenë të saktë, paraqitja në iOS del:
  - 30% për Apple
  - 30% për Niantic (Google)
  - 30% për Pokemon Creatures Inc. (5% për Nintendo)
  - 10% për Nintendo