Pokémon Go mbjell kaos në qytetin e Vigo për katër orë

Foto nga: Farodevigo

Foto nga: Farodevigo

Faqja La Alameda dhe zona përreth u bë dje pasdite pika e takimit për shumë ndjekës, ne nuk po flasim për Camino de Santiago edhe pse mund të duket kështu, ne po flasim më specifikisht për përdoruesit e vendosur të Pokémon GO. Qindra përdorues të të gjitha moshave u mblodhën midis orës 17:00 dhe 21:00 të Shtunën e kaluar në zonën e përshkruar më sipër, një vend ku përdoruesit mund të ndajnë dashurinë e tyre për të gjuajtur qenie virtuale, por që mbollën një aure të çuditshme midis fqinjëve, ethet e therjes janë ende rregulli i ditës.

Çdo Pokemon i patrembur sa për të kaluar nëpër të do të gjuhej menjëherë. Trajnerët e Pokemonit të qytetit të Vigos u armatosën me rrobat e tyre më të freskëta dhe numrin maksimal të baterive portative të mundshme, ishte koha për t'u takuar në një gjueti monumentale. La Alameda njihet si një nga vendet më të frekuentuara nga gjuetarët e Pokémon GO, për shkak të pasurisë së Pokemonëve që zakonisht banojnë si dhe pranisë së Poképaradas dhe Palestrave më të njohura, ku lënia e një Pokemoni në orën 21:XNUMX konsiderohet një moment historik.

Una vez más, takimi ishte përgjegjës i PokémonGoEsp, dhe ata vizituan rreth njëzet Poképaradat e mbylljes. Organizatorët gjithashtu shpërndanë të pranishmit me pothuajse katër orë karrem në Poképaradas të lartpërmendura, krejtësisht falas dhe pa interes. Po ashtu u zhvillua edhe lotaria e tregtisë me synimin për të argëtuar sa më shumë mbrëmjen. Dhe unë them, nëse e gjithë jeta ka / ka bërë një shishe në hapësirat publike, pse nuk do të mblidheshim gjithashtu për një aktivitet aq të shëndetshëm sa gjuetia praktikisht. Dhe kjo është mënyra se si Vigo u befasua nga një breshëri gjuetarësh Pokémon dje pasdite, kjo sapo ka filluar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   iOS-të dijo

  Funnyshtë qesharake mendova se po shfrynte çdo ditë që hyja në AppStore është një pozicion më i ulët dhe më jep një të qeshur, duke ndyrë pokemon le të kthehemi në vitin 2016

 2.   iAndrade dijo

  Ju duhet të shfrytëzoni mundësitë, unë do të hapja një vend ku mund të shisni ushqim të lirë dhe të shpejtë (sanduiçe, pije, meze, ushqime të skuqura); Përveç shitjes së suvenireve të pokemonit si turi, postera, të gjitha me çmime të ulëta, pasi duhet të keni parasysh që ata që përdorin këtë aplikacion janë njerëz me pak fuqi blerëse, por që pak nga pak mund të bëhet një biznes i mirë aplikacioni Ata ju zbulojnë dhe përfundojnë duke hequr ndalesën.

 3.   Jimmy iMac dijo

  Hahaha, nëse nuk i mundni, bashkohuni me ta.